Кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт

Одним з основних аспектів національної та регіональної безпеки України на 2015 – 2016рр,  це питання ліквідації наслідків бойових дій на територіях Луганської і Донецької областей України. Для ефективного подолання проблем на звільнених територіях, силами ДСНС України,  втілюється комплекс заходів, щодо проведення гуманітарного розмінування.
Беручи до уваги дану ситуацію, що виникла в системі ДСНС України, в ЛДУБЖД у вересні 2015 року була створена кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт. Основні завдання кафедри :
‐         підготовка спеціалістів зі знешкодження та знищення боєприпасів;
‐         втілення в навчальний процес програм підготовки фахівців рівнів, що відповідають міжнародним стандартам EOD-1, EOD-2, EOD-3 згідно IMAS 9.30 , друге видання, (поправка 4, червень 2013г);
‐         проведення інформування населення мінної небезпеки згідно п.9.5 IMAS 12.10,  друге видання (поправка 2, липень 2013г).
В рамках функціонування кафедри та впровадження завдань, організовані робочі зустрічі  з питання співпраці з Центром розмінування Збройних Сил України, Центром проведення гуманітарного розмінування рятувального Департаменту МВС Естонії, піротехнічними підрозділами Центрів швидкого реагування та аварійно-рятувальних загонів ОРС ЦЗ ДСНС України, циклом піротехнічних робіт навчального Центру ОРС ЦЗ ДСНС України.

Історія виникнення кафедри:

Беручи до уваги дану ситуацію, в ЛДУБЖД у вересні 2015 року була створена кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт.

Науково-педагогічний склад:

ТВО начальника кафедри
підполковник служби цивільного захисту

Ковальчук
Віктор Миколайович

Дисципліни, які викладаються на кафедрі:

Ідентифікація вибухонебезпечних предметів та організація робіт з розмінування місцевості
Цивільний захист
Основи інженерної та спеціальної підготовки
Організація аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт
Пожежна тактика та організація аварійно-рятувальних робіт
Спецпідготовка
Топографічне забезпечення
Основи вибухової справи

Матеріально-технічна база:

Кафедра розміщується в головному корпусі будівлі університету і забезпечена мультимедійним лекційним залом, спеціалізованим навчальним класом, службовими та побутовими приміщеннями.
   Практичні заняття зі слухачами проводяться на базі університету в психолого- та навчально-тренувальному полігонах, на діючих потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах з масовим перебуванням людей м. Львова.