Українська Англійська

Про інститут


Інститут пожежної та техногенної безпеки
     Одним з головних завдань Інституту пожежної та техногенної безпеки (ІПтаТБ) - це навчити людину удосконалювати вже набуті знання та навчатися нового у процесі своєї життєдіяльності. Наші випускники завдяки універсальній підготовці посідають чільне місце серед молодих спеціалістів у галузі цивільного захисту, які щорічно приймаються на роботу до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

    Випускники Інституту підготовлені до проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і організації життєзабезпечення постраждалого населення, а також до вирішення організаційних, технічних, інженерних задач із забезпеченням пожежної безпеки, визначення ступеня пожежної небезпеки технологічних процесів розрахунковими методами, розробки інженерних рішень із захисту устаткування, споруд і будинків, проведення експертизи проектно-кошторисної документації, здійснення контролю за виконанням правил пожежної та техногенної безпеки.
    До складу Інституту входять вісім кафедр: права та менеджменту у сфері цивільного захисту; спеціально-рятувальної підготовки та фізичного виховання; електротехніки, промислової та пожежної автоматики; пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт; наглядово-профілактичної діяльності; процесів горіння та загальної хімії, пожежної та аварійно-рятувальної техніки, термодинаміки та фізики.

   Основною структурною складовою Інституту є навчально-стройові підрозділи. З них :

• перший курс

- начальник курсу майор служби цивільного захисту Шпікула Михайло Володимирович ;

- заступник начальника курсів старший лейтенант служби цивільного захисту Олексієнко Максим Юрійович.
- командир навчального взводу лейтенант служби цивільного захисту Олійник Роман Іванович


 

• другий курс
- начальник курсу підполковник служби цивільного захисту Годій Віталій Ярославович;
- заступник начальника курсу старший лейтенант  служби цивільного захисту Сидір Володимир Романович;
- командир навчального взводу старший лейтенант служби цивільного захисту Яковлєв Андрій Леонідович ;

• третій курс
- начальник курсу підполковник служби цивільного захисту Кордунов Сергій Петрович;
- заступник начальника курсу старший лейтенант служби цивільного захисту Вітковський Степан Михайлович;
- командир навчального взводу лейтенант служби цивільного захисту Антонов Андрій Олександрович;
 
• четвертий курс
- начальник курсу майор служби цивільного захисту Бойчук Богдан Ярославович;
- заступник начальника курсу капітан служби цивільного захисту Василишин Ярослав Ігорович;
- командир навчального взводу старший лейтенант  служби цивільного захисту Охрімець Артем Денисович  ;

• п'ятий курс
- начальник курсу підполковник служби цивільного захисту Тиндик Олег Стефанович;
- заступник начальника курсу майор служби цивільного захисту Іванків Петро Петрович;

    

 

      Навчальний процес в інституті забезпечують 65 науково-педагогічний працівник. З них 5 докторів, 39 кандидатів наук та 21 науково-педагогічний працівник працюють над дисертаційними дослідженнями.

 При Інституті діє науковий семінар «Теоретичні та практичні проблеми забезпечення техногенної та пожежної безпеки об’єктів», головою якого є професор, доктор технічних наук Гудим Василь Ілліч. На семінарах представляються результати науково-дослідних робіт та дисертаційних досліджень науково-педагогічного персоналу за різною тематикою, зокрема:

·         Шляхи підвищення стійкості бетону при дії високих температур.
·         Підвищення вогнестійкості металевих будівельних конструкцій покриттями на основі наповнених силіційелементоорганічних сполук.
·         Дослідження гнучких рятувальних систем для порятунку людей з висоти під час пожежі.
·         Дослідження причин виникнення пожеж від режимів електричних мереж і розробка рекомендацій щодо їх запобігання.
·         Розробка і дослідження характеристик пожежних сповіщувачів.
·         Автономні джерела живлення в установках пожежної автоматики.
·         Розроблення методів проведення аварійно-рятувальних робіт газодимозахисниками в обмеженому просторі.
·         Підвищення вогнестійкості будівельних огороджувальних конструкцій шляхом застосування вермикуліто-силікатних плит.
·         Дослідження токсичності продуктів горіння.  
·         Розробка нормативно-правового забезпечення в галузі пожежної безпеки та цивільного захисту. 
 

План роботи наукового семінару ІПтаТБ

 

В Інституті працюють різноманітні гуртки, робота яких спрямована на розвиток творчих здібностей та підвищення рівня виконавчих якостей вихованців. Вагому роль у культурно-масовому житті відіграють танцювальні колективи, гуртки церковного та хорового співу, вокально-інструментальний ансамбль, котрі беруть участь у концертах не лише на території, а й за межами нашої держави. Відтак курсанти беруть активну участь у конкурсах художньої самодіяльності, святкових концертах та різних культурно-масових заходах, які проводяться в Університеті та за його межами. Варто відмітити, що за 5 років існування ІПтаТБ, курсанти завжди займали призові місця у традиційних щорічних конкурсах художньої самодіяльності.  

  

                                                           

     Спільними зусиллями працівників та вихованців у нашому інституті створено безстресове, комфортне середовище, де будь-який курсант чи студент може демонструвати свій талант, висловлювати свої думки, які б не гасилися авторитетом пагонів полковника чи майора, професора чи викладача. 
 
     Також в інституті організовуються та проводяться екскурсії по історичним та культурним пам'яткам України, зустрічі курсантів з видатними діячами мистецтва, ветеранами пожежної охорони, поетичні вечори, присвячені пам'ятним датам. Курсанти інституту проводять професійно-орієнтаційну роботу у загальноосвітніх навчальних закладах, організовують роботу дружин юних пожежних (ДЮП).
 
 
 

     Одним з пріоритетних напрямів діяльності ІПтаТБ є популяризація різних видів спорту. Зрозуміло, що не залишається поза увагою інституту й спортивно-масова робота, яка є одним із основних чинників розвитку та формування особистості. Курсанти відвідують секції з пожежно-прикладного спорту, офіцерського триборства, боротьби самбо, боксу, стрільби з бойової зброї, легкоатлетичного кросу, футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, бойового гопака, пауерліфтингу та гирьового спорту. Наші курсанти є неодноразовими переможцями та призерами як національних, так і міжнародних змагань. Спортивною гордістю Інституту є: курсант 6-го курсу Супрунюк А.В. – Чемпіон Європи з "універсального бою", неодноразовий чемпіон та призер Чемпіонатів та Кубків України, а також міжнародних змагань, курсант 5-го курсу Авраменко А.Ю. - Чемпіон світу з ППС 2011 року, бронзовий призер чемпіонату світу 2010, 2012 років, багаторазовий чемпіон України, випускник Карпа С.З. - майстер спорту з бодибілдингу, чемпіон Європи, призер чемпіонатів світу та України, випускник Воробей Д.М. - майстер спорту України з гирьового спорту, член національної збірної, випускник Тищук Б.Б.- майстер спорту України з легкої атлетики, учасник чемпіонату світу з марафонського бігу на 100 км, випускник Шинкарчук С.С.- чемпіон та призер Чемпіонату України з кікбоксингу.

                                                                                           

     Інститут активно підтримує та заохочує талановитих та цілеспрямованих курсантів та студентів. Відмінники навчання отримують іменні стипендії, крім того преміюються переможці конкурсів, студентських олімпіад, автори кращих наукових робіт, учасники всеукраїнських та міжнародних конференцій. Кращі курсанти традиційно проходять стажування у Краківській школі аспірантів (Республіка Польща) або беруть участь у різних міжнародних проектах по безпеці людини.
        Свіжі новини та додаткову інформацію можете взнати тут: ми дамо відповіді на усі Ваші запитання.
 
                                                     
 

 

Контактна інформація:

Наша адреса: 79007, м.Львів, вул. Клепарівська 35

Наші телефони:

тел. (032) 233-32-40 – Черговий по університету

тел./факс (032) 233-00-88 – Сектор адміністрування та електронного документообігу

Наша електронна пошта:

ldubzh.lviv@mns.gov.ua

Пошта Університету