Українська Англійська

Кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт

Одним з основних аспектів національної та регіональної безпеки України - питання ліквідації наслідків бойових дій на територіях Луганської і Донецької областей України. Для забезпечення безпеки на звільнених територіях, силами ДСНС України,  втілюється комплекс заходів, щодо проведення гуманітарного розмінування.
Беручи до уваги дану ситуацію, що виникла в системі ДСНС України, в ЛДУБЖД у вересні 2015 року була створена кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт. Основні завдання кафедри :
‐         підготовка спеціалістів зі знешкодження та знищення боєприпасів;
‐         втілення в навчальний процес програм підготовки фахівців рівнів, що відповідають міжнародним стандартам EOD-1, EOD-2, EOD-3;
‐         проведення інформування населення мінної небезпеки згідно .
В рамках функціонування кафедри та впровадження завдань, організовані робочі зустрічі  з питання співпраці з Центром розмінування Збройних Сил України, Центром гуманітарного розмінування рятувального Департаменту МВС Естонії, піротехнічними підрозділами Центрів швидкого реагування та аварійно-рятувальних загонів ОРС ЦЗ ДСНС України, циклом піротехнічних робіт навчального Центру ОРС ЦЗ ДСНС України. 

Історія виникнення кафедри: 

Кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт створена у вересні 2015 року 

Науково-педагогічний склад: 

начальник кафедри
кандидат наук з державного управління,
полковник служби цивільного захисту

Ковальчук
Віктор Миколайович

 

викладач

лейтенант служби цивільного захисту

Нікітчин
Володимир Вікторович
 

   

Дисципліни, які викладаються на кафедрі: 

Ідентифікація вибухонебезпечних предметів та організація розмінування
Вибухова справа
Спецпідготовка
Інженерне забезпечення пожежогасіння та аварійно-рятувальних робіт
Основи організаційної роботи з розмінування

Матеріально-технічна база: 

  Кафедра розміщується в головному корпусі будівлі університету і забезпечена мультимедійним лекційним залом, спеціалізованим навчальним класом, службовими та побутовими приміщеннями.
   Практичні заняття зі слухачами проводяться на базі університету в психолого- та навчально-тренувальному полігонах, на діючих потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах з масовим перебуванням людей м. Львова.

Напрямки наукових досліджень кафедри: 

В травні 2017 року Ковальчуком Віктором Миколайовичем було захищено дисертацію за спеціальністю "Механізми державного управління" на тему "Механізми державного управління оперативно-рятувальними службами цивільного захисту країн ЄС та України в контексті сучасних викликів та загроз".

Науково дослідна робота: 

Кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт є співвиконавцем науково-дослідної роботи “Проведення дослідження та розробка стандартних оперативних процедур (СОП) з питань гуманітарного розмінування відповідно до вимог міжнародних стандартів із протимінної діяльності” замовником яких є Департамент реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України

Контактна інформація:

Наша адреса: 79007, м.Львів, вул. Клепарівська 35

Наші телефони:

тел. (032) 233-32-40 – Черговий по університету

тел./факс (032) 233-00-88 – Сектор адміністрування та електронного документообігу

Наша електронна пошта:

ldubzh.lviv@mns.gov.ua

Пошта Університету