Українська Англійська

Історія кафедри

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ КАФЕДРИ


У далекому 1947 році Львівський державний університет безпеки життєдіяльності розпочав свою історію з невеликого навчального закладу - Київських курсів удосконалення офіцерського складу пожежної охорони МВС СРСР.
З 4 по 10 травня 1954 року Київське пожежно-технічне училище передислокували в м. Львів і відповідно до наказу МВС СРСР воно перейменовано у Львівське пожежно-технічне училище МВС СРСР.
Для розташування училища було надано історичну споруду у центральній частині Львова.
В 1965 році прийняте рішення про збільшення набору курсантів і скорочення терміну навчання з трьох років до двох з половиною. Наступного року училище підпорядковується Управлінню навчальних закладів Міністерства охорони громадського порядку СРСР і отримує назву Львівське пожежно-технічне училище МОГП СРСР.

Поворотним пунктом у житті училища, як і держави в цілому, став Акт проголошення Незалежності України. Педагогічний колектив училища ініціював та першим серед навчальних закладів МВС України в 1993 році перейшов на викладання всіх предметів українською мовою. У 1993 році вводиться посада ректора училища, на яку перепризначено начальника училища полковника внутрішньої служби Б.М. Грицая. З його ініціативи з'являються нові напрямки діяльності колективу училища у покращенні матеріально-технічної бази. В цій роботі особливо відзначились полковник внутрішньої служби О.І. Воробйов, підполковники внутрішньої служби В.В. Здоровик, О.А. Гаврилко, З.В. Лаврівський, О.С. Назарук, С.І. Гагарін, А.Д. Кузик, майор внутрішньої служби Т.Є. Рак та інші.

У січні 1999 року ректором училища призначено полковника внутрішньої служби М.М. Козяра. Розпочався новий етап становлення і розвитку нашого навчального закладу. Основними навчально-науковими здобутками цього періоду є Розпорядження Кабінету Міністрів України відповідно до якого 21 червня 2001 року Львівське пожежно-технічного училища МВС України реорганізоване у Львівський інститут пожежної безпеки МВС України». Згідно Указу Президента України від 27 січня 2003 року наш Інститут перейшов у підпорядкування Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Початок історії створення кафедри управління інформаційною безпекою відображає формування кафедри пожежної автоматики та зв’язку внаслідок перебудови Львівського пожежно-технічного училища МВС України в Львівський інститут пожежної безпеки МВС України.

В процесі розвитку та реформування навчального закладу, а також постійного приросту кількості дисциплін інформаційно-орієнтованого спрямування, в 2006 році підрозділ зазнає поділу на кафедру «Електротехніки, промислової і пожежної автоматики» та кафедру «Інформаційних технологій та телекомунікаційних систем», яку у складі новоствореного факультету інформаційної та транспортної безпеки очолив кандидат технічних наук, підполковник служби цивільного захисту МАЛЕЦЬ Ігор Остапович.

У 2007 році на базі кафедри ліцензовано та здійснено перший набір курсантів і студентів за спеціальністю «Управління інформаційною безпекою», що призвело до чергового збільшення кількості навчальних курсів та чисельності науково-педагогічних працівників.
Згодом кафедрою передано частину дисциплін нової спеціальності для викладання на новостворену кафедру Управління інформаційною безпекою.
Кафедру Управління інформаційною безпекою започатковано у січні 2011 року внаслідок реорганізації кафедри інформаційних технологій та телекомунікаційних систем (ІТТС), яка була поділена на дві кафедри. Нову кафедру очолив доктор технічних наук, професор Грицюк Юрій Іванович, котрий перебував на посаді професора кафедри ІТТС.

Починаючи з вересня 2014 року кафедру очолив доктор технічних наук, професор Самотий Володимир Васильович. На той час кафедрі виділено приміщення в навчальному корпусі Університету по вулиці Клепарівська, 35 та закріплено відповідні лабораторії для проведення практичних занять та вдосконалення професійних навиків курсантів та студентів, що здобували освіту за спеціальністю
6.170103 "Управління інформаційною безпекою".

У 2015 році  у зв’язку з відкриттям нової спеціальності “Кібербезпека” на кафедрі змінено спеціальність за якою здобувають освіту здобувачі на 125 "Кібербезпека".

Восени 2015 року кафедра успішно акредитувала освітню програму 125 “Кібербезпека” бакалаврського рівня та навчання за даною освітньою програмою здійснюється на основі 
сертифікату про акредитацію спеціальності 125 Кібербезпека, серія НД №1487329, рішення Акредитаційної комісії від 17 листопада 2015 року, протокол №119  (наказ МОН України від 19.12.2016 № 1565).

Влітку 2015 року кафедра успішно акредитувала освітню програму 125 “Кібербезпека” магістерського рівня, за якою Підготовка здобувачів освіти за даною освітньою програмою здійснюється на основі 
сертифікату про акредитацію спеціальності 125 Кібербезпека, серія НД №1487337 / рішення Акредитаційної комісії від 30 червня 2015 року, протокол № 117 (наказ МОН України від 19.12.2016 № 1565).


З вересня 2020 року начальником кафедри призначено доктора технічних наук, доцента, полковника служби цивільного захисту Ткачука Ростислава Львовича.
У зв’язку з збільшенням кількості студентів з 1 вересня 2021 року кафедрі передано чотири нові навчальні лабораторії для відпрацювання практичних навичок здобувачів вищої освіти за спеціальністю 125 "Кібербезпека".

Головним завданням кафедри є підготовка фахівців високої кваліфікації за спеціальністю 125 «Кібербезпека та захист інформації».

До навчального процесу, який забезпечує кафедра, у штат залучено викладачів високої кваліфікації, серед яких 1 доктора наук, професор, 10 кандидатів наук; а також старші викладачі, асистенти. До навчального процесу за сумісництвом залучаються провідні фахівці в галузі інформаційних технологій, захисту інформації та математичних методів кібербезпеки.

На поточний момент кафедра забезпечує фундаментальну і професійно-орієнтовану підготовку студентів спеціальності 125 "Кібербезпека та захист інформації" за допомогою комплексного підходу до освіти. Цей підхід включає в себе не лише теоретичні знання, але й практичні вміння, аналітичні навички та роботу з сучасними інструментами та технологіями в галузі кібербезпеки. Кафедра співпрацює з відомими компаніями та інституціями, що дозволяє студентам отримувати практичний досвід у реальних проєктах та сценаріях. Крім того, кафедра Управління інформаційною безпекою має кваліфікований науково-педагогічний склад, який активно займається науковою роботою в галузі кібербезпеки, що дозволяє студентам бути в курсі останніх тенденцій і новацій у цій сфері. Такий підхід дозволяє випускникам успішно застосовувати отримані знання та навички у сучасному інформаційному середовищі та конкурентному ринку праці. Освіта, що надається кафедрою, базується на принципах фізико-технічної системи освіти, і передбачає фундаментальність, гармонійність та багатовимірність освіти, відповідність сучасним українським та міжнародним тенденціям в галузі. Ці складові дозволяють здобувачам вищої освіти розв’язувати задачі за фахом в умовах комплексності та невизначеності умов, швидко адаптуватись до змін в технологіях та вимогах ринку праці, брати участь у інноваційних та наукових дослідженнях.

Кафедра створює умови для поєднання навчання здобувачів із науково-практичними дослідженнями.

Випускники кафедри успішно працевлаштовуються за фахом або продовжують навчання в магістратурі, аспірантурі в провідних установах України та за її межами.

 

Колектив працівників кафедри:

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02