Українська Англійська

Конференція

         Кафедра щорічно організовує й проводить всеукраїнські та міжвишівські наукові конференції, семінари, круглі столи. 2011, 2013, 2015, 2017, 2019 та 2021 року проведено шість Міжнародних конференцій для курсантів, студентів та ад'юнктів «Культура як феномен людського духу», де було висвітлено традиційні концептуальні засади й пріоритетні складові сучасної української та світової культурної парадигми. Її учасниками були як курсанти і студенти нашого навчального закладу, так і студенти й гості з Національного університету імені Івана Франка, Львівського національного університету «Львівська політехніка», Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського університету бізнесу і права, Львівської філії Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Української академії друкарства, Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м. Черкаси). Загалом у конференціях брали участь студенти та курсанти з одинадцяти країн світу (Ангола, Буркіна-Фасо, Китайська Народна Республіка, Республіка Польща, Республіка Хорватія, Іспанія, Італія, Франція, Російська Федерація, Японія).




         При кафедрі працює наукове товариство курсантів і студентів, одним із пріоритетних напрямків роботи якого є підготовка курсантів і студентів до конкурсів, олімпіад з української мови. Зокрема, курсанти і студенти нашого навчального закладу займають призові місця на ІІ та фінальному ІІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови. Науково-педагогічні працівники кафедри також систематично готують курсантів та студентів до участі у науково-практичних конференціях, розробляючи фахово зорієнтовану тематику з гуманітарних дисциплін. Під керівництвом викладачів кафедри наші курсанти і студенти активно беруть участь у курсантсько-студентських науково-практичних семінарах (зокрема, вишівських) різної тематики та щорічному семінарі у Львівському державному університеті внутрішніх справ «Професійна комунікація: мова, культура, право».
 
     Водночас викладачі кафедри регулярно організовують і проводять засідання науково-практичного семінару для курсантів і студентів, наукові читання про значущі для української культури постаті, дати, явища, події; щороку проводять І тур Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови. Традицією стало щорічне написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, в якому беруть участь як студенти та курсанти, так і викладачі та офіцери Університету.


 

      Окремим видом діяльності, що поєднав науково-практичний та виховний компонент, став систематичний науковий семінар курсантів і студентів, який дає змогу молодому поколінню випробувати себе в ролі науковців й водночас дозволяє глибше пізнати знакові явища феномену української мови (Міжвишівський науково-практичний семінар до Дня рідної мови) та культури (наукові читання «Березіль» – весна українського модерного театру», присвячені 125-річчю від Дня народження Леся Курбаса, краєзнавчий семінар “Україно – ти для мене диво!”, науковий семінар, присвячений Дню українського кіно, Чорнобильській трагедії у мистецтві та ін.).
       18-19 листопада 2021 р. в Університеті відбулася Vl міжнародна конференція курсантів, студентів, аспірантів та ад'юнктів  "Культура як феномен людського духу (багатогранність і наукове осмислення)".  Ця конференція має свою вже давню традицію і набула популярності серед студентської молоді, бо порушує проблеми, пов'язані з мовою і культурою, які набувають зараз безпекового значення і є категоріями стратегічними, бо від них значною мірою залежить наша  державність.  Саме мова, як відомо, стала приводом (причини,  зрозуміло, більш глобальні) для початку агресії сусідньої держави проти України. 
Під час конференції працювали чотири секції: "Мова і культура - головні ідентифікатори нації", "Українська культурно-національна складова світової цивілізації. Культура і війна", "Етичне й естетичне в культурі. Релігія як сфера культури", "Соціокультурний вимір науки. Інформаційно-комунікативні технології як новітня форма існування культури". Всі доповіді супроводжувалися гарними презентаціями,  які  суттєво увиразнювали їх зміст. До участі в конференції за програмою зголосилися 82 доповідачі, на початку роботи приєдналися  103 учасники та слухачі, на секціях виступило 45 доповідачів. Сьогоднішній день конференції закінчився підбивання підсумків, під час яких було підкреслено надзвичайну активність учасників: усі хотіли виступати і декому навіть не вистачило часу. Керівники секцій відзначили також, що всі доповіді були глибокі, цікаві, стосувалися різних аспектів нашої  культури. Конференція показала, що наша молодь активно цікавиться своєю культурою і культурою інших народів, іноземні доповідачі підтвердили також дуже важливу думку про роль своєї, національної культури, для кожного народу. А загалом усі переконалися в справедливості феноменальної думки видатного українського філософа Сергія Кримського: "Культура розширює внутрішню безмежність людини"!
 
 
 



 
 




 

Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02