Українська Англійська

Наукове товариство

Наукове товариство студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених Університету є частиною системи громадського самоврядування університету.

Наукове товариство – добровільне об’єднання студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених, яке забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються або працюють у вищому навчальному закладі, зокрема щодо питань наукової діяльності, підтримки наукоємних ідей, інновацій та обміну знаннями. Наукове товариство покликане об’єднувати науковий потенціал науково-педагогічного складу, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених Університету і ставить собі за мету активізацію наукових досліджень, оприлюднення їх результатів, розширення наукових та творчих контактів.

Робота наукового товариства організована згідно з Положення про наукове товариство курсантів (студентів, слухачів), ад’юнктів (аспірантів), докторантів і молодих вчених. 

Основні завдання наукового товариства:

  • розвиток наукової творчості молоді, формування в неї самостійних навичок організації та проведення наукових досліджень;
  • надання науково-педагогічним працівникам університету допомоги у вирішенні наукових проблем;
  • участь у проведенні наукових конференцій, семінарів, конкурсів наукових робіт;
  • популяризація наукової діяльності серед студентської молоді, сприяння залученню осіб, які навчаються, до наукової роботи та інноваційної діяльності;
  • сприяння підвищенню якості наукових досліджень та обміну інформацією між молодими вченими.

Координує роботу наукового товариства завідуч кафедрою управління інформаційною безпекою Ростислав Львович ТКАЧУК, а також наукові співробітники кафедри.

Кафедра УІБ тісно співпрацює з кафедрами інших вузів, серед яких кафедра безпеки інформаційних технологій Національного авіаційного університету, очолювана д.т.н., проф. О.Г. Корченко, кафедра автоматики та управління в технічних системах Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського", очолювана д.т.н., проф. С.Ф. Телеником, кафедра захисту інформації НУ "Львівська політехніка", очолювана д.т.н, проф. Опірським Іваном Романовичом, кафедра безпеки інформаційних технологій НУ "Львівська політехніка", очолювана д.т.н., проф. Максимовичем Володмиром Миколайовичом.   


19 квітня 2024 року здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності “Кібербезпека та захист інформації” прийняли участь у профорієнтаційному заході “Як розпочати кар’єру в кібербезбеці? Технічні й не технічні можливості” організованому фахівцями відділу управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.
Спікером заходу був Михайло ЧАЙКІН експерт з питань кібербезпеки з більш ніж 10-ти річним стажем роботи в органах державної влади, в державному підприємстві, у міжнародній консалтинговій компанії, у банківському секторі та в низці програм міжнародної технічної допомоги.
Під час заходу, було розкрито експертні та кар'єрні можливості фаху, про які неможливо довідатися з літератури та класифікатора професій. Також у ході зустрічі здобувачі вищої освіти дізналися, які професії в сфері кібербезпеки популярні в Україні та у світі, які навички потрібні для молодих спеціалістів, де і як шукати роботу у сфері кібербезпеки та які професії будуть популярними в цій сфері у майбутньому.
Здобувачі вищої освіти мали нагоду не тільки поспілкуватися з провідним фахівцем у сфері кібербезпеки, отримати фахові відповіді на актуальні для них питання, але й комунікувати з ровесниками з інших провідних вузів: Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету “Львівська політехніка”, які теж навчаються за спеціальністю 125 “Кібербезпека та захист інформації”.
Захід проведений в конференц залі історичної будівлі Львівської обласної державної адміністрації.

7 квітня 2024 року викладачі кафедри управління інформаційною безпекою разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності Кібербезпека та захист інформації провели захід з профорієнтації, спрямований на популяризацію Основ кібергігієни серед учнів початкової школи № 53, використовуючи ігрові методи та інтерактивні форми взаємодії.
На зустрічі увага акцентувалась на важливості безпечного та ефективного використання інтернету та електронних пристроїв. Збільшення кількості часу, який діти проводять в онлайн-середовищі, підкреслює необхідність правильного підходу до цього процесу. Ми розглянули основні аспекти кібербезпеки, заохочуючи учнів дотримуватися відповідних правил та заходів безпеки.
Ця ініціатива є додатковою важливою у військовий час, коли цифрові технології вже змалечку стають невід'ємною частиною нашого життя. Ми віримо, що знання з кібергігієни допоможуть нашим дітям захистити себе від потенційних загроз у цифровому світі та зберегти їхнє фізичне та психічне здоров'я.

19 вересня 2023 року кафедра управління інформаційною безпекою спільно із стейкхолдерами освітньо-професійних програм - Львівським ІТ Кластером та провідною українською компанією SoftServe, організувала щорічну зустріч здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти спеціальності 125 “Кібербезпека та захист інформації”. У ході зустрічі керівники освітніх програм на кафедрі, професор Ростислав ТКАЧУК та доцент Орест ПОЛОТАЙ, ознайомили здобувачів із програмними результатами навчання та фаховими компетенціями освітніх програм “Управління інформаційною безпекою”.
Також участь у заході взяли постійні стейкхолдери освітніх програм. Олег ЛЕСЬКІВ, менеджер освітніх проєктів Львівського ІТ Кластеру, розкрив особливості підготовки конкурентоспроможних фахівців з кібербезпеки у закладі із специфічними умовами навчання, а також важливість формування практичних навиків. У свою чергу Михайло КРОПИВА (InfoSec Director компанії SoftServe) та Роман КАРПЮК (SecOps Analyts компанії SoftServe) обговорили сучасні тенденції розвитку ринку праці у сфері кібербезпеки та захисту інформації.
Організатори заходу презентували здобувачам освіти картки лояльності “IT Club”,  привітали їх із успішним початком навчального року та побажали наснаги до навчання і мирного неба.


 


6 жовтня 2022 року в рамках проведення пʼятого місячника кібербезпеки, відбувся день кібербезпеки для студентів вищих навчальних закладів України. У цьому заході взяли участь науково-педагогічні працівника кафедри управління інформаційною безпекою, курсанти та студенти нашого навчального закладу, зокрема і ті, які навчаються за спеціальністю 125 Кібербезпека. В цьому році він проходить під назвою «Кібервійна з росією: освіта в умовах нових викликів та загроз. Нове вікно можливостей для студентів». Мета заходу: підвищення рівня кібербезпеки за рахунок нових можливостей державного сектору кібербезпеки України та мілітарі стаффу IT-сектору України. Популяризація кращих освітніх практик з кібербезпеки для студентів в умовах кібервійни за участі органів державної влади, громадських об’єднань та бізнесу.


1 жовтня 2022 року працівники кафедри управління інформаційною безпекою за підтримки Львівського ІТ Кластеру прийняли участь у дводенній роботі ІТ Аrenа. Це одна з найбільших технологічних подій в Україні, яка є площадкою для інвесторів, міжнародних компаній, делегацій та лідерів української ІТ-індустрії. Щороку вона збирає декілька тисяч учасників, які комунікують між собою, діляться досвідом, пропонують нові ідеї та рішення. Загальна атмосфера ІТ Аrenа занурює учасників у вирій ІТ індустрії надихає на нові бізнес ідеї, сприяє особистому розвитку.
В рамках роботи ІТ Аrenа в дзеркальну залі Оперного театру відбулась спеціальна інвент-зустріч для кураторів освітніх програм, стейкголдерів і менторів. На якій, окрім офіційної частини була можливість у невимушеній, неформальній атмосфері поспілкуватися та обговорити подальші плани і співпрацю з колегами.
Активні учасники спільних освітніх проектів Львівського ІТ Кластеру були відзначені офіційними подяками за внесок у покращення якості освіти, розвиток професійних навичок студентів, підтримку студентських проєктів-стартапів та підготовку фахівців, які володіють високим рівнем знань. Серед нагороджених був науково-педагогічний колектив кафедри управління інформаційною безпекою, який готує фахівців з кібербезпеки за 125 спеціальністю.

 


19 вересня 2022 року працівники Навчально-наукового інституту цивільного захисту Ольга Меньшикова, Олександр Придатко, Юлія Кордунова, Ростислав Ткачук та Андрій Івануса відвідали Forum 451°E | не просто QWERTY, який щорічно організовує відділ інформаційних технологій Львівської міської ради. Цьогоріч захід був присвячений кібербезпеці, вкрай актуальному ІТ-напрямку в умовах війни. Форум відкрив міський голова Андрій Садовий, виступ якого продовжив представник Міністерства цифрової трансформації України Денис Іванов. 

Під час форуму учасники мали змогу послухати чимало доповідей, зокрема виступ заступника голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександра Потія на тему «Захищена держава: як працює Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України» та технічного директора ІТ інфраструктури SoftServe Мирослава Дзьобана та тему «Фактори, що можуть вистояти та відбити кібер атаку». 
Поради зі світу корпоративного бізнесу щодо безпеки інформації та захисту даних інформаційних систем від Kyivstar розповіли Юрій Прокопенко, директор з кібербезпеки Kyivstar Костянтин Вечір, В2В-директор Kyivstar у виступі «Кібербезпека 360: як захистити власний периметр та убезпечити роботу з підрядниками». А також багато інших цікавих та пізнавальних доповідей.
Завершив Forum 451°E | не просто QWERTY Олексій Степовий, заступник міського голови Скадовська з питань діяльності виконавчих органів влади, який розповів про роботу останніх 6 місяців та цифрову безпеку міста в умовах тимчасової окупації.
Варто зазначити, що такі заходи є вкрай важливими для налагодження зв’язків та професійного розвитку науково-педагогічного складу Університету.

 


З 7-9 жовтня 2021 року представники Університету взяли участь у роботі масштабної техконференції “IT Arena 2021”.
За сприянням ІТ Кластеру курсанти та студенти других – третіх курсів, які навчаються за освітньою програмою «Кібербезпека» на кафедрі управління інформаційною безпекою, а також викладачі кафедри взяли участь у роботі масштабної техконференції “IT Arena 2021”. 
ІТ захід проходив впродовж  7, 8 та 9 жовтня у змішаному форматі, поєднавши всі переваги офлайну та онлайну. Офлайн-комунікація, атмосфера конференції, виступи ТОП-спікерів наживо заряджають та надихають на нові плани та ідеї. Проте онлайн-формат має свої безсумнівні переваги – це необмежені можливості перейняти досвід найкращих спікерів на відстані. Викладачі, курсанти та студенти взяли участь у роботі 5-ти платформ IT Arena на різних локаціях, учасники задавали запитання, спілкувались з працівниками ІТ компаній, ровесниками з інших навчальних закладів, організаторами заходів тощо.


8 вересня 2021 року у рамках співпраці з ІТ Кластером та компанією SoftServe студенти першого курсу та викладачі кафедри управління інформаційною безпекою провели зустріч із фахівцями SoftServe у центральному офісі ІТ компанії. Перед студентами виступили: начальник кафедри управління інформаційною безпекою Ростислав ТКАЧУК, менеджер освітніх проектів ІТ Кластеру Олег ЛЕСЬКІВ, директор InfoSec у SoftServe Михайло КРОПИВА.
Зустріч пройшла у теплій невимушеній атмосфері. Обговорювалися питання особливостей навчання за ОП «Кібербезпека», основні акценти, які закладались в ОП для інтеграції навчального процесу у практичну фахову діяльність, тенденції розвитку ІТ індустрії і забезпечення інформаційної безпеки як державних, так і приватних компаній, перших кроків на шляху формування фахівця з інформаційної безпеки та багато інших питань, що стосувались як ОП, так і подальшої практичної діяльності. Зі сторони студентської молоді було багато запитань стосовно обраного фаху, можливості проходження практики та стажування на базі ІТ компанії, умов працевлаштування та особистого зростання у галузі.

 


11 вересня 2019 року відбулася зустріч студентів і курсантів спеціальності "Кібербезпека" з представниками Львівського ІТ кластеру та керівником відділу інформаційної безпеки компанії SoftServe Михайлом Кропивою.
У ході зустрічі представники ІТ кластеру розповіли першокурсникам про оновлену освітню програму, за якою вони навчаються, про стажування в ІТ компаніях та інші можливості, які у них є, у зв'язку з вибором цієї спеціальності.
Михайло Кропива у своїй розповіді ознайомив першокурсників із широким діапазон напрямів кібербезпеки, серед яких етичний хакінг, аналіз ризиків, управління та контроль доступом, управління змінами, реагування на небезпечні події, пошук вразливостей, тренінги з підвищення обізнаності знань працівників з кібербезпеки тощо. Крім цього, Михайло дав першокурсникам цінні настанови та поради. Студенти були активними, сміливо ставили актуальні питання та були зацікавлені у майбутній співпраці.
Викладачі кафедри управління інформаційною безпекою, які вже другий рік готують студентів та курсантів за оновленою програмою "Кібербезпека", обговорили наступні кроки співпраці з Львівським ІТ кластером та ІТ компаніями м. Львова.
 

18 вересня 2018 року відбулася зустріч першокурсників спеціальності «Кібербезпека» з керівником відділу інформаційної безпеки компанії SoftServe Михайлом Кропивою та представниками Львівського ІТ-кластеру.
Нагадаємо, цього року наші студенти вперше навчатимуться за новою інноваційною навчальною програмою Кібербезпека/CyberSecurity, яка розроблялась кафедрою управління інформаційною безпекою спільно з фахівцями львівських ІТ-компаній та ІТ-кластеру. До навчального процесу будуть долучатися ментори – спеціалісти ІТ-компаній з досвідом роботи. Починаючи з 2-3 курсів, кращі студенти матимуть можливість проходити стажування в ІТ-компаніях.
Під час зустрічі п. Михайло розповів студентам і курсантам про потреби у сфері ІТ, можливості й перспективи майбутньої роботи та важливу роль спеціалістів з кібербезпеки в цілому.
Він повідомив, що сьогодні існує потреба у спеціалістах з кібербезпеки як в ІТ-індустрії, так і в інших галузях. Про це свідчить ряд загроз, які виникли протягом цього року, яскравим прикладом є вірус «Петя», який завдав величезних збитків для значної кількості компаній та підприємств.

3 березня 2016 року на базі кафедри «Управління інформаційною безпекою» відбулися внутрішньо вузівські змагання з програмування у рамках І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика». Загалом у змаганнях взяли участь 15 осіб.
За підсумками олімпіади студент Смерека Богдан (група ІБ-31) з результатом 75 балів зайняв 1-ше місце, курсант Косиєв Олексій (група ІБ-41) з результатом 50 балів зайняв 2-ге місце, а третє місце, набравши 30 балів, розділили курсант Буній Богдан (група ІБ-41) та студент Шевченко Олександр (група АМ-61м).
Доцент кафедри Лагун Андрій Едуардович наголосив, що такі творчі змагання – це вищий пілотаж навчання студентів, удосконалення їх здібностей, майстерності і вмінь.

16 квітня 2016 року курсанти групи ІБ-41 Косиєв О.А., Буній Б.В., Пилипенко В.М., Мовчан С.І., Порошенко С.С. та студент Смерека Б.А. на чолі з викладачем кафедри Гриником Р.О. взяли участь у І-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади  з програмування АСМ-ІСРС 2016 для студентів вищих навчальних закладів України на базі Інформаційно-навчального комплексу НУ "Львівська політехніка". За результатами олімпіади команда перейшла в другий тур.
 

У період з 19 по 21 квітня 2016 року курсанти групи ІБ-41 Буній Б.В., Косиєв О.А., та Смерека Б.А. на чолі з викладачем кафедри Гриником Р.О.  взяли участь у ІІ-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни "Інформатика" для студентів вищих навчальних закладів України на базі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ".
    

Під керівництвом викладачів на кафедрі плідно працює наукове товариство курсантів і студентів.
Зокрема, у Міжнародному конкурсі на кращу наукову роботу курсантів, студентів та слухачів вищих навчальних закладів у сфері безпеки життєдіяльності із напряму ”Інформаційно-телекомунікаційні технології у сфері безпеки життєдіяльності” 2-ге місце отримав студент Гевак О.С. з науковою роботою "Ризик-менеджмент інформаційної безпеки ІТ підприємства" (науковий керівник – доцент Лагун А.Е.).
Також студенти та курсанти кафедри виступили на Х Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених, курсантів та студентів, яка проходила 27 березня 2015 р. в ЛДУ БЖД з доповідями:
Лавренюк Ю.Ю. "Генетичний алгоритм в криптоаналізі" (керівник викладач Гриник Р.О.);
Криловецький Б.С. "Персонал – джерело внутрішніх загроз інформаційній безпеці підприємства" (керівник доцент Кухарська Н.П.);
Крижановська О.Л. "Аналіз методів текстової стеганографії" (керівник доцент Кухарська Н.П.);
Шиптицька І.І. "Обґрунтування необхідності розробки та впровадження на підприємствах політики інформаційної безпеки" (керівник доцент Кухарська Н.П.);
Топілко В.В. "Використання шифру Threefish в сучасних криптографічних системах" (керівник доцент Лагун А.Е.);
Тухлій А.М. "Порівняльний аналіз алгоритмів множення великих чисел, що використовуються в криптографічному захисті інформації" (керівник доцент Лагун А.Е.).



Контактна інформація:

Помічник ректора:
(032) 233-40-41
Прес-центр:
(032) 233-40-41
Відділ адміністрування та електронного документообігу:
(032) 233-00-88
Навчально-методичний центр:
(032) 233-14-77
Відділ роботи з персоналом:
(032) 233-15-02
Відділ організації служби:
(032) 233-32-40
Відділ матеріально-технічного забезпечення:
(032) 233-21-52
Відділ економіки і фінансів:
(032) 233-15-11
Відділ організації науково-дослідної діяльності:
(032) 233-24-79
Черговий по університету:
(032) 233-32-40
+380 (67) 676 17 19
Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця):
(0432) 61-15-68

 

Наша електронна пошта:

[email protected]
 

Пошта Університету
            [email protected]

Пошта Ректора Університету:
            [email protected]
 

Телефон звернення
щодо сексуальних домагань та проявів дискримінації
тел. (032) 233-15-02