«Досвід роботи з вимушеними мігрантами та мігрантками: Молдова»: Ксенія Березяк взяла участь в онлайн-зустрічі

Викладач кафедри практичної психології та педагогіки Ксенія БЕРЕЗЯК взяла участь в онлайн-зустрічі «Досвід роботи з вимушеними мігрантами та мігрантками: Молдова». Захід проводився для зацікавлених людей із країн Східного партнерства. Айна Андрісова в межах проєкту  EENCE Network “Citizenship Education and Forced Migration” за підтримки NGO “Democratic Initiatives Incubator” (Україна) розповіла про активності, спрямовані на адаптацію ТПО, ВПО в навій спільноті та роботу з місцевим населенням щодо прийняття мігрантів у громаду: створення безпечних місць для активностей, робота з атитюдами, освітня підтримка, образотворчі заняття, психологічне консультування, йога, тілесні практики, консультування щодо кар’єри та стартапів, тренінги щодо лідерства соціальних проєктів, організація літніх таборів та фестивалів, долучення до хабів, тренінги підвищення резилентності громади. У Молдові до такої роботи залучались мобільні команди, що складались з психологів, соціальних працівників, фахових консультантів, представників центрів неформальної освіти та аніматорів для роботи з дітьми.
Важливим аспектом роботи був тренінг соціально-емоційного навчання, що складався з таких блоків: самоусвідомлення, вироблення відповідальних рішень, формування навичок побудови відносин, соціальне усвідомлення, саморегуляція емоцій та поведінки. Кожному з напрямів присвячувався один тиждень тренінгу. Ця бесіда є частиною циклу зустрічей, присвячених досвіду роботи з вимушеними мігрантами та мігрантками (внутрішньо переміщені особи, біженці(-ки), шукачі(-ки) притулку) різних країн.