Науково-педагогічні працівники Університету успішно пройшли курс Basic Life Support (BLS) від Європейської ради реанімації

Науково-педагогічні працівники Університету на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького взяли участь у навчальному курсі «Базові реанімаційні заходи для дорослих» (Basic Life Support (BLS)) від Європейської ради реанімації з отриманням сертифікатів.
Цей курс призначений для цивільних та осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу людині у невідкладному стані (відповідно до ст. 12 Закону України про ЕМД): рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.
Науково-педагогічні працівники набули практичні навички, необхідні для надання першої допомоги в екстрених ситуаціях. Серед них були:
1. покрокові дії обстеження людини без свідомості та розпізнавання раптової зупинки кровообігу (зупинка серця);
2. якісні компресії грудної клітини (непрямий масаж серця) на тренажерах зі зворотнім зв’язком;
3. штучна вентиляція легень з використанням бар’єрних пристроїв та мішка АМБУ;
4. безпечне використання АЗД (автоматичного зовнішнього дефібрилятора);
5. надання допомоги особі при удавленні/удушенні;
6. забезпечення стабільного бокового положення особі без свідомості.
Ці практичні навички дадуть змогу викладачам ефективно навчати майбутніх рятувальників та реагувати під час невідкладних ситуацій, надаючи необхідну допомогу до прибуття медичних фахівців.