Проекти "Польська допомога для розвитку 2015"

Програма «Polska pomoc rozwojowa 2015»
проект 317/2015/PPR2015

«Безпечна вода – вдосконалення діяльності органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов’язані з водними ресурсами у Львівській області»
SAFE WATER– improvement of local admninistration and rescue services activities during water emergencies response in Lviv region
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності спільно з Головною школою пожежної служби м. Варшави в 2015 році успішно реалізував проект “Безпечна вода – вдосконалення діяльності органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов’язані з водними ресурсами у Львівській області”  в рамках програми «Польська допомога», що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Метою проекту було ознайомлення з системою рятування на воді у Республіці Польща та вдосконалення системи організації рятування на водоймах Львівщини.
В рамках реалізації проекту проведено семінари, науково-практичну конференцію з проблематики проекту та спеціалізовані теоретико-практичні навчання.
16 квітня 2015 року, на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбувся міжнародний семінар, у якому взяли участь представники Львівського
державного університету безпеки життєдіяльності, Головної школи державної пожежної служби Польщі, Львівської обласної адміністрації та міської Ради, ГУ ДСНС у Львівській області.
8-12 червня 2015 року відбулися теоретично-практичні навчання в місті Варшава Республіка Польща. Навчання було проведено у два етапи: теоретичні – з 8 по 10 червня 2015р. на базі Головної школи пожежної служби м. Варшава та  практичні – з 11 по 12 червня 2015р. на Жегжинському озері. Під час теоретичних навчань учасники мали змогу ознайомитись з основними загрозами акваторій (в т.ч. екологічними, епідеміологічними та інфраструктурними), системою рятування на воді у Республіці Польща, а також особливостями надання першої медичної допомоги. На практичних навчань було продемонстровано основні правила порятунку потопаючого: прийоми захоплення, правила транспортування потерпілого до берега, надання першої домедичної допомоги.
15 жовтня 2015 року, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, в рамках реалізації проекту  відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління безпекою на воді». Участь у її роботі взяли представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Головної школи пожежної служби Польщі в м. Варшава, УкрНДІЦЗ та ГУ ДСНС Львівщини та Львівської міської Ради. Учасники конференції обговорили особливості діяльності міської ланки системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на воді, екологічної безпеки, співпраці органів місцевого самоврядування та неурядових організацій в галузі безпеки на воді тощо. Додатково в рамках проекту ЛДУБЖД було передано сучасне рятувальне спорядження.

Програма «Małych grantów 2015»
проект 693/2015/MG2015

Increasing the safety level of civilian population of Lviv, with a particular focus on adolescents
В рамках конкорсу “Małych grantów”, що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща 26 жовтня 2015 року між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Посольством Республіки Польща у м. Києві була підписана Угода, згідно якої було успішно реалізовано проект 693/2015/MG2015 «Підвищення рівня безпеки життєдіяльності у місті Львові, з особливим акцентом на дітей шкільного віку».
Головною метою проекту була практична та  теоретична підготовка пожежних при роботі на об’єктах будівництва, оцінка стану загроз, гасіння пожеж в замкнутих приміщеннях. Також були проведені теоретичні та практичні навчання для 60 учнів старшого шкільного віку, головною метою яких було
навчити підлітків  правилам пожежної безпеки та першочерговим діям при виникненні пожеж.
В ході реалізації проекту було здійснено: підготовку матеріалів  для проведення теоретичного курсу навчання, щодо дій пожежних при проведенні рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій на об’єктах будівництвата гасінні пожеж в замкнути приміщеннях; дводенне практичне відпрацювання викладеного матеріалу, для групи із 40 пожежних, з використанням мобільного симулятора - спеціального тренажера ML 2000, що оснащений сучасним тренувальним
обладнанням, що здатне імітувати пожежу максимально наближену до реальної.
З 15 по 16 грудня 2015 року на території Львівського державного університету безпеки життєдіяльності було проведено теоретичні та практичні навчання з учнями старшого шкільного віку, які включали в себе ознайомлення з правилами евакуації з будівель, використання протипожежного обладнання (вогнегасники) та принципи надання першої медичної допомоги.
В рамках виконання проекту Львівський державний університет безпеки життєдіяльності отримав в дарунок від ТОВ «ЕГЕРІА» шоломи пожежні – 54шт, та пожежні тренажери  - 3шт .