Кафедра ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

Основними напрямками діяльності кафедри є:

• підвищення кваліфікації і спеціалізація працівників органів управління та підрозділів ДСНС;
  • організація і проведення спеціального навчання фахівців суб'єктів господарювання, які виробляють (підтримують) ліцензії на виконання робіт протипожежного призначення;
  • організація і проведення занять з працівниками суб'єктів господарювання різних форм власності з пожежно-технічного мінімуму.

Історія виникнення кафедри:

Кафедра ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
Основними напрямками діяльності кафедри є:

На навчально-тренувальному полігоні науково-педагогічними працівниками інституту змонтована імітаційна установка для відпрацювання слухачами практичних занять з ліквідації аварій в разі виливу небезпечно-хімічних речовин (зріджених аміаку, хлору) з залізничної чи автоцистерни під час транспортування. Дана технологія ліквідації подібних аварій запозичена у рятувальників Швеції.

Науково-педагогічний склад:

старший викладач
підполковник служби цивільного захисту
Білик Степан Іванович

викладач
підполковник служби цивільного захисту
Федюк Ярослав Ігорович

Дисципліни, які викладаються на кафедрі:

«Цивільний захист та медицина надзвичайних ситуацій»
«Профілактична діяльність у сфері пожежної та техногенної безпеки»
«Системи протипожежного захисту»
«Проектування засобів протипожежного захисту об’єктів»
«Профілактична діяльність у сфері пожежної безпеки»
«Пожежогасіння та організація аварійно-рятувальних робіт»
«Пожежна та аварійно-рятувальна техніка»
«Організація ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій»
«Організація управління діяльністю органів та підрозділів цивільного захисту»
«Охорона праці в підрозділах цивільного захисту»
«Організація служби і професійної підготовки пожежно-рятувальних сил»
«Спеціальне водопостачання»
«Управління персоналом»
«Професійна етика та службовий етикет»
«Психолого-педагогічна підготовка осіб начальницького складу служби цивільного захисту»

Науково-методична робота кафедри:

Для вдосконалення навчально-виховного процесу з слухачами науково-педагогічний персонал інституту вивчає передовий досвід роботи підрозділів ГТУ (ТУ) ДСНС України, інших навчальних закладів м. Львова, навчальних закладів ДСНС, узагальнює цю роботу, обмінюється інформацією та впроваджує їх в свою практичну діяльність. Науково-педагогічним персоналом інституту підготовлені та видані навчальні посібники «Пожежна тактика. Практикум», «Основи організації тактичної підготовки в підрозділах ОРС ЦЗ. Частина 1», «Організація знешкодження та утилізація вибухових матеріалів»; Воробйовим О.І - навчальні посібники: «Системи пожежогасіння», «Проектування, монтаж, технічне обслуговування установок пожежної сигналізації», «Системи пожежної сигналізації».  Готуються до видання нові навчальні посібники: "Пожежна тактика. Ділові ігри", «Проектування, монтаж систем пожежної сигналізації», Інформаційний довідник з питань ліцензування господарської діяльності протипожежного призначення.

Матеріально-технічна база:

Кафедра розміщується в головному корпусі будівлі університету і забезпечена мультимедійним лекційним залом, спеціалізованим навчальним класом, службовими та побутовими приміщеннями.
   Практичні заняття зі слухачами проводяться на базі університету в психолого- та навчально-тренувальному полігонах, на діючих потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах з масовим перебуванням людей м. Львова.

дозвілля:

В інституті цілеспрямовано здійснюється соціально-гуманітарна робота з постійним та перемінним складом, до якої долучаються працівники відділу по роботі з персоналом університету. Основними напрямками даної роботи є просвітницька робота, інформаційно-пропагандистське та соціально-психологічне забезпечення навчально-виховного процесу, естетичне виховання та організація дозвілля слухачів. Проводяться екскурсії в театри та музеї м. Львова для ознайомлення слухачів з архітектурно-історичною спадщиною Галичини.    Слухачі інституту долучаються до проведення науково-практичних конференцій, зустрічей з представниками інших підрозділів Університету.

Науково дослідна робота:

В інституті невід'ємною складовою освітньої діяльності є наукова і науково-дослідна діяльність, яка здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної і виробничої діяльності в систему вищої освіти.

Викладачами кафедри проводяться дисертаційні дослідження за такими темами:

Визначення параметрів коливань електрообладнання  установок  автоматичного пожежогасіння (Сава Р.В.).

Інформація абітурієнту: