«Інноваційні технології в лінгвістиці та перекладі»: вперше в Університеті відбулась І Міжнародна конференція

Сьогодні в Університеті відбулася І Міжнародна конференція на тему «Інноваційні технології в лінгвістиці та перекладі», організована кафедрою іноземних мов та перекладознавства.
У конференції взяли участь представники Університету Канзасу (США), Варшавського університету (Республіка Польша), Люблянського університету (Словенія). Україну представляли  Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Острозька академія», Національний технічний університет «ХПІ», Український державний університет ім. Михайла Драгоманова, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка.
Значущою стала презентація професора Марка Ґрінберга «Енциклопедія словʼянських мов та мовознавства». Цікавими виявилися доповіді професора Марка Лазинського, в якій було представлено новий довідковий корпус польської мови. Доповідь докторів Андрея Пердіха і Душі Рейс зі Словенії була присвячена удосконаленню порталу FRAN для словенської мови та ін.
Учасники конференції обговорили використання штучного інтелекту та машинного  перекладу в сучасних лінгвістичних дослідженнях, програмне забезпечення для глибинного аналізу мовних структур, а також інтеграцію сучасних технологій викладання іноземних мов в галузі цивільної безпеки, укладання глосаріїв пожежної та хімічної безпеки з використанням інноваційних комп‘ютерних технологій, ціннісні аспекти дискурсу війни у сучасній публіцистиці.
Активну участь в організації та проведенні конференції взяли очільник кафедри іноземних мов та перекладознавства проф. Олег Тищенко, канд. екон. наук Юлія Дем'янчук,  доц. Марія Іванченко, викладачі Марія Маланюк, Наталія Іванишин, Марина Степанюк та ін., магістранти та студенти.