Українська Англійська

Міжнародна діяльність

Постійний індустріальний розвиток, розробка та створення новітніх технологій, швидка урбанізація міст, аномальні природні явища, які часто призводять до значних надзвичайних ситуацій, створюють новий виклик аварійно-рятувальним службам всього світу.
Лихо не має кордонів та не вибирає країну. Сьогодні міжнародна співпраця в сфері цивільного захисту заради безпеки людства є надзвичайно актуальна.
Являючись базовим вищим навчальним закладом у сфері безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення Львівський державний університет безпеки життєдіяльності має значний досвід міжнародного співробітництва і з кожним роком все більше поглиблює партнерські зв’язки з аварійно-рятувальними службами, організаціями, навчальними закладами, спеціалізованими формуваннями далекого та близького зарубіжжя, головною метою яких є захист, запобігання та допомога населенню при виникненні надзвичайних ситуацій. Університет - невід’ємна частина Єдиної системи цивільного захисту України, тому міжнародне співробітництво заради інтеграції України з  Європейським механізмом цивільного захисту, удосконалення, розвиток та пошук нових сучасних методів забезпечення безпечного існування людини є головною метою та ціллю сектору міжнародного співробітництва, підрозділів та науково-педагогічного персоналу навчального закладу.
У своїй міжнародній діяльності університет керується рядом підписаних угод про партнерство та співробітництво. Понад 200 осіб більш ніж з 50 профільних навчальних закладів, організацій, урядових установ Республіки Польща, Білорусії, Франції, Російської Федерації, Німеччини, Англії, США та інших країн  щороку активно беруть участь в міжнародних конференціях, теоретичних на практичних заняттях, семінарах, колоквіумах які проводяться в Університеті.
Результатом тривалої співпраці є тісні міжнародні професійні стосунки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності з навчальними закладами Республіки Польща та Білорусії, зокрема з Головною школою державної пожежної охорони міста  Варшава, Школою аспірантів державної пожежної охорони м. Кракова, Центральною школою державної пожежної охорони м.Ченстохови, Командно-інженерним інститутом МНС Республіки Білорусь.
Окрім того Університет також співпрацює з міжнародними науково-освітніми інституціями, консульствами, посольствами, дипломатичними установами, районними та міськими адміністраціями сусідніх держав. Серед партнерів навчального закладу: Державна пожежна служба Республіки Польща, Посольства Польщі та Франції в Україні,  Уряд міста та Гміни Загож,  Міністерство надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь та інші.
В рамках робочих візитів наш навчальний заклад неодноразово відвідували високопосадовці країн Європи, зокрема Надзвичайний та Повноважний Посол Франції Жак Фор, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади Роман Ващук, заступник міністра закордонних справ Республіки Польща з питань східноєвропейського співробітництва Катажина Пельчиньска–Налєнч, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, Аташе Посольства Франції в Україні з правоохоронних питань Мішель Жербер та Жерар Нубель, Призидент Європейської асоціації навчальних закладів пожежної безпеки Вім Бекман та інші.
Понад 10 років Львівський державний університет безпеки життєдіяльності співпрацює з міжнародними профільними фірмами та громадськими організаціями.       
Завдяки співробітництву з польською фірмою “EGERIA” в місті Варшава яка спеціалізується на виготовленні пожежно-рятувального обладнання та різноманітних тренажерів,  особовий склад університету щороку має змогу підвищувати свої професійні навики, відпрацьовувати порядок дій при гасінні пожеж на спеціальному тренажері ML 2000, що оснащений сучасним комп'ютерним управлінням моделювання та здатний імітувати пожежу максимально наближену до реальної.
Впродовж останніх 5-ти років Університетом успішно було реалізовано ряд міжнародних проектів, які фінансувалися Міністерством закордонних справ Республіки Польща та передбачали інтеграцію української системи цивільного захисту у загальноєвропейський механізм забезпечення безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними системами безпеки, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій, особливо тих, які мають транскордонний характер. Зокрема, це такі, як «Вдосконалення управління надзвичайними ситуаціями, що виникають у міських умовах. Навчальні візити студентів і викладачів вузів пожежно-рятувального профілю Польщі та України»; «Добре управління - координація дій, пов`язаних із захистом населення на території української міської агломерації – безпечна евакуація»; «Організація рятувальних заходів технічного та медичного характеру – навчання кадрових пожежників – рятувальників із Грузії та України», «Тактика надання екстреної технічної та медичної допомоги – підвищення рівня кваліфікації українських та грузинських рятувальників шляхом проведення практичних та теоретичних занять» та ін.
Загалом у проектах взяли участь більше, ніж 2000 осіб атестованого та цивільного особового складу, Університетом  отримано матеріально-технічну допомогу у вигляді сучасного аварійно-рятувального обладнання для використання в навчально-виховному процесі, виконанні службово-бойових завдань черговою зміною Навчальної пожежно-рятувальної частини та Черговим підрозділом університету з надзвичайних ситуацій.
Сучасна матеріально-технічна база університету, облаштування лекційних залів та мультимедійних аудиторій дає змогу на високому рівні проводити форуми, семінари, колоквіуми, конференції, відео конференції які зараз надзвичайно популярні в країнах Європи та Америки.
Щороку парамедики Баварського Червоного Хреста проводять навчання з персоналом медико-санітарної частини  та науково-педагогічними працівниками університету. Метою таких навчань є впровадження в навчально-виховний процес новітніх досягнень сучасної медицини та кваліфікованого надання допомоги в надзвичайних ситуаціях. Спільно з польськими фахівцями та MSA AUER в навчальній пожежно-рятувальній частині університету створено психолого-тренувальний центр для підготовки пожежних та аварійно-рятувальних команд, де в умовах максимально наближених до реальних курсанти та студенти проходять підготовку.
Плідно розвивається  співпраця з профільними навчальними закладами Республіки Польща. Кожного року більше, ніж 100 курсантів та викладачів Університету беруть участь у щорічних стажуваннях в Краківській школі аспірантів державної пожежної охорони Республіки Польща. Починаючи з вересня 2013 року розпочались професійні обміни з Центральною школою державної пожежної охорони м. Ченстохови Республіки Польща, які за попередньою домовленістю керівників обох навчальних закладів мають стати постійними і проходитимуть з періодичністю один раз на рік.
В рамках угоди про співпрацю з Асоціацією спортивно-культурних обмінів “Lorrain-Ukraine” більше 100 представників Університету відвідали Французьку республіку. Під час візитів працівники та курсанти університету взяли участь у стажуванні на базі Головного управління пожежної безпеки Департаменту Мозель, духовий оркестр взяв участь у фестивалі військових оркестрів «На чолі з музикою», керівництво ЛДУБЖД ознайомилось з діяльністю Вищої національної школи офіцерів-пожежників у місті Ненвіль-ле-Рош, викладачі  університету відвідали Управління цивільного захисту в місті Парижі та ін.
Традиційно щороку у травні та червні курсанти випускних курсів беруть участь в польових Міжнародних практичних навчаннях «Fenix», які організовує та проводить в місті Пйонки Варшавська головна школа державної пожежної охорони Республіки Польща. Під час навчань майбутні випускники разом з курсантами та працівниками Польщі, Франції, Німеччини Білорусії, Литви, Латвії, Естонії, Румунії  мають змогу на сучасному аварійно-рятувальному обладнані удосконалити свої професійні навики.
З жовтня 2013 року Львівський державний університет безпеки життєдіяльності увійшов до Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universіtatum). Ректор Університету на урочистій церемонії долучив свій  підпис до документу, що об’єднує понад 800 провідних університетів світу, таких як Кембриджський, Оксфордський та інші. Слід відзначити, що високої честі підписання Хартії удостоюються університети, які є визнаними осередками знань, науки та культури. Цей документ визначає фундаментальні принципи, якими керуються університети для забезпечення розвитку освіти, інноваційного руху та налагодження тісних зв’язків.
Починаючи з 2009 року Університет входить до складу Європейської асоціації навчальних закладів пожежної безпеки (EFSCA). Членство в Асоціації дозволяє обмінюватися досвідом з питань забезпечення пожежної безпеки, розробляти спільні стандарти та концепції безпеки, використовувати наукові доробки та досвід підготовки провідних фахівців країн Європи.
Постійні закордонні відрядження представників університету є  переконливим доказом позитивної міжнародної активності університету. Впродовж останніх років середнє число відряджень склало 83 поїздки на рік. Кожного року понад 250 представників університету беруть участь у різноманітних міжнародних заходах, таких, зокрема, як науково-практичні семінари, міжнародні конференції, практичні навчання, обмін досвідом,  офіційні зустрічі з налагодження міжнародного співробітництва або підписання короткострокових угод з реалізації освітніх проектів.
Форми та методи міжнародної співпраці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності урізноманітнюються та удосконалюються, а також охоплюють усі напрямки підготовки висококваліфікованих фахівців, які в майбутньому стануть гідним поповненням служб порятунку нашої держави.

Контактна інформація:

Наша адреса: 79007, м.Львів, вул. Клепарівська 35

Наші телефони:

тел. (032) 233-32-40 – Черговий по університету

тел./факс (032) 233-00-88 – Сектор адміністрування та електронного документообігу

Наша електронна пошта:

ldubzh.lviv@dsns.gov.ua

Пошта Університету