Техногенна безпека - 2016-2017
- Загальна інформація
- Науковий напрямок
- Вимоги до оформлення
- Переможці I-го етапу
- Інформаційне повідомлення
- Додатки до конкурсу
- Склад комісії
- Програма конкурсу
- Наказ МОН №1266
- Наказ МОН №202
- Переможці конкурсу
- Фотогалерея
Перелік робіт, обраних для подальшої участі у другому етапі (очного) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2016/2017 навчального року за галуззю науки «Техногенна безпека» (в алфавітному порядку):
- Використання енергії біопалива як засіб підвищення техногенної безпеки
- Дослідження екологічних ризиків території Сокальського району, зумовлених техногенним впливом
- Дослідження сорбційного вилучення іонів купруму(ІІ) та цинку з стічних вод природними сорбентами
- Дослідження хіміко-екологічних показників води річки Південний Буг
- Екологічні проблеми спричинені порушенням геологічного середовища в регіоні вуглевидобутку та шляхи їх вирішення
- Експериментальна модель вивчення індивідуальної схильності до формування екологічно детермінованої патології, спричиненої ізольованим та комбінованим впливом ксенобіотиків як елемент екологічної безпеки регіону
- Забезпечення безпеки об’єктів енергетичного комплексу
- Забезпечення екологічної безпеки водосховищ шляхом використання мікроводорослей для виробництва енергоносіїв
- Застосування розв’язку крайової задачі до визначення критичного радіуса теплоізоляції багатошарової сферичної конструкції
- Зниження обсягів викидів сажі з відпрацьованими газами автомобілів, оснащених дизельним двигуном
- Зниження небезпеки техногенних аварій в кабельних тунелях унаслідок пожежі шляхом прогнозування поведінки огороджувальних конструкцій
- Контроль безпечності стану металевих конструкцій
- Короткий огляд засобів індивідуального захисту органів дихання, протигази різних типів
- Моніторинг кислотно-основного стану урбоекземів за допомогою гіс-технологій
- Моніторинг температурного режиму відвальних мас вугільного терикону
- Моніторинг якості води яворівського озера – рекреаційної зона на місці порушених сірчаним виробництвом земель
- Нормування рівнів ризиків у сфері техногенної та природної безпеки
- Оцінка екологічних загроз для річки Рось в Черкаській області від ралізації регіональної програми по розвитку малої гідроенергетики
- Оцінка пожежної обстановки
- Пожежна сигналізація для охорони лісових ресурсів
- Порівняльна оцінка професійного ризику на робочих місцях із застосуванням методу «Елмері»
- Техногенна безпека Хмельницької атомної електростанції
КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ
У конкурсі можуть брати участь студенти вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування, у тому числі іноземці, що навчаються у цих навчальних закладах.
Студентські наукові роботи, що подаються на конкурс, повинні відповідати вимогам «Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. № 202 (перелік вимог подано в нормативних документах).
Авторам кращих робіт за рішенням галузевої конкурсної комісії будуть надіслані запрошення для участі у підсумковій науково-практичній конференції, де вони зможуть зробити наукову доповідь і в процесі дискусії захистити результати наукових досліджень.
Конкурс проходить за підтримки громадської організації «Український союз пожежної та техногенної безпеки».
Науковий напрямок:
Як треба розуміти поняття ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА?
Техногенна безпека охоплює пожежо-, вибухонебезпечність, безпеку життєдіяльності, охорону праці, навколишнього середовища, причому розглядає їх не відокремлено, а в комплексі.
Система техногенної безпеки розповсюджується на об’єкти різного призначення під час їх будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, зміни функціонального призначення, а також на об’єкти, що експлуатуються.
Вимоги до оформлення:
Роботи повинні бути оформлені згідно з вимогами Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, основні з яких наведені нижче:
Наукові роботи студентів, які є тематичним продовженням робіт, поданих на Конкурс у попередні роки, розглядаються за умови наявності в них не більше 25 % наукового матеріалу з попередньої роботи.
На Конкурс не допускаються реферативні та оглядові роботи.
2. Роботи, які подаються на Конкурс, повинні бути оформлені відповідно до вимог державного стандарту ДСТУ-3008-95 «Документація. Звіти в сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення». На Конкурс подаються друковані примірники наукових робіт, викладені українською мовою й оформлені за такими правилами: текст друкується шрифтом Times New Roman, міжрядковий інтервал - 1,5; кегль – 14; з одного боку аркуша формату А4 (210 х 297 мм). Обсяг зброшурованої роботи не повинен перевищувати 30 сторінок без урахування додатків. Наукова робота обов'язково повинна мати назву та план, список використаної літератури.
Представлення макетів і натурних зразків не допускається. Креслення та ілюстрації, що додаються до роботи, повинні бути скомпоновані на листі стандартного формату А3 або А4.
3. Прізвища, ініціали автора (авторів) і наукового керівника, назва вищого навчального закладу в конкурсних роботах, а також в інших документах замінюються відповідним шифром
(шифр - не більше двох слів, наприклад, «Ризик забруднення», «Інженерні заходи» тощо).
4. До кожної наукової роботи переможців першого туру Конкурсу додається анотація наукової роботи. В анотації наукової роботи під шифром «_______________» зазначаються:
- актуальність, мета, завдання наукової роботи, використана методика дослідження;
- загальна характеристика наукової роботи (структура, обсяг, кількість схем, таблиць, використаних наукових джерел тощо).
У кінці анотації подається набір ключових слів (сталих термінів), що вживаються у науковій роботі та визначають її тематику. Загальна кількість ключових слів повинна становити не менше трьох, але не більше десяти. Ключові слова подаються у називному відмінку, друкуються великими літерами у рядок, через кому.
Текст анотації повинен бути лаконічним і відображати основний зміст роботи.
5. В окремому запечатаному пакеті під тим самим шифром подаються відомості про автора (авторів), наукового керівника роботи, а також копії патентів, наукових статей автора тощо (за наявності та необхідності), просимо вказувати у відомостях про автора номер мобільного телефону.
Оформлення цих документів - див. додатки до наказу МОН України № 202 від 21 лютого 2012 року.
Згідно з п.1 ч.3. ст.32 Законом України « Про вищу освіту» просимо обов’язково надсилати електронну версію на email:[email protected].
6. Конкурсна робота повинна містити: титульний аркуш, реферат (анотація), зміст, вступ, аналітичний огляд розглянутої проблеми, а також результати й аналіз самостійних наукових досліджень, висновки, перелік посилань. На титульному аркуші роботи розміщуються:
- назва конкурсу та галузі науки;
- назва роботи;
- шифр роботи (не більше двох слів);
- рік виконання роботи.
7. Роботи, які оформлені з порушенням вказаних вимог, до розгляду не приймаються.
Роботи надсилаються за адресою:
Україна, 79007, м. Львів, вул. Клепарівська, 35, ЛДУБЖД, ВОНДД.
Про надсилання роботи на конкурс просимо додатково повідомити за електронними адресами: [email protected]
Наказ МОН від 20.10.2016 № 1266 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році»
Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році
Інформаційне повідомлення:
http://www.ldubgd.edu.ua/sites/default/files/3_nauka/konkyrstb.pdf
Склад комісії:
Голова комісії: | РАК Тарас Євгенович – проректор університету з науково-дослідної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності д.т.н., доцент, полковник служби цивільного захисту; |
Заступник голови комісії: | МАЛЬОВАНИЙ Мирослав Степанович – завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка» д.т.н., професор; |
Секретар комісії: | КИРИЛІВ Ярослав Богданович – провідний науковий співробітник відділу організації науково-дослідної діяльності Львівського державного університету безпеки життєдіяльності к.т.н., с.н.с. |
Наказ "Про створення галузевої конкурсної комісії: | Ознайомитися |
Наказ МОН №202:
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ |
НАКАЗ |
21.02.2012 № 202 |
Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук
Відповідно до статті 54 Закону України «Про вищу освіту», статті 39 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та з метою виявлення та підтримки студентської молоді, створення умов для її творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи студентів у вищих навчальних закладах, науково-методичного забезпечення системи вищої освіти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук, що додається.
2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції в установленому порядку.
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Є.М. Суліму.
Ознайомитися з рішенням галузевої комісії можна за наступним посиланням: |