Партнери проекту NET-CBRN-REACT погодили основні етапи сценарію: вправи повинні бути достовірними і складними

Що якщо небезпечний хімічний витік станеться під час повені? Що якщо хімічний завод знаходиться близько до масштабної лісової пожежі? Як захистити суспільство та довкілля від витоку небезпечних речовин у найбільш ефективний спосіб. Як працювати разом, якщо інцидент стався поблизу державного кордону? Сценарний підхід до навчань є найбільш ефективним способом знайти відповіді на ці запитання. Цей варіант є найбільш реалістичним способом перевірити свої навички та вміння в реальних умовах.
24 листопада 2021 року проект NET-CBRN-REACT зібрав 20 експертів з 5 країн Світу та Європейської Комісії на перший семінар для погодження основних етапів підготовки до розробки достовірних і складних кризових сценаріїв. Проведення семінару було заплановано у Львові, Україна, але зважаючи на погіршення епідеміологічної ситуації, було прийнято рішення конвертувати його у повністю цифровий формат і розділити на дві частини.
У першій частині, учасники, які були представниками від міжнародних організацій, дослідницьких та навчальних інституцій, агенцій цивільного захисту, обговорили проект Інструкції, представлений програмним директором МЦХЗБ др. Лєхом Старостіним. В Інструкції наголошувалось на правдоподібності і достатньому рівні складності, як на важливих чинниках для успішної роботи основаної на сценарному підході. Цього можна досягти, підготувавши достовірну попередню історію, опис події та детальний список ввідних до сценарію.
Після погодження Інструкції, як основного етапу для написання шаблонів сценаріїв навчань, учасники перейшли до наступного кроку он лайн семінару, який спрямований на розробку детального шаблону сценарію для командно-штабних та польових навчань для переважно лісових пожеж та повеней. Ці катастрофи були обрані Консорціумом, як найбільш вірогідні для країн учасниць проекту.
Розробка і затвердження сценарію та створення он лайн мережі підтримки експертів буде у фокусі впродовж другої частини он лайн семінару, який відбудеться 20 грудня 2021 року. Проект NET-CBRN-REACT створений для покращення спроможності відповіді країн-учасниць використовуючи Об’єднаний Механізм Цивільного Захисту та для розвитку новоствореної он лайн Мережі Знань об’єднуючи партнерів поза Європейським Союзом.