Українська Англійська

Колектив Університету сумує з приводу втрати польського побратима, легендарної особистості Державної пожежної служби Республіки Польща Фелікса Делі

Версия для печати
Колектив Університету сумує з приводу втрати польського побратима, легендарної особистості Державної пожежної служби Республіки Польща Фелікса Делі
Колектив Університету сумує з приводу втрати польського побратима, легендарної особистості Державної пожежної служби Республіки Польща Фелікса Делі
        14 липня 2017 року пішла із життя легендарна особа, професіонал найвищого рівня, який здійснив ряд реформ в пожежно-рятувальній службі Польщі, в системі освіти і підготовки кадрів, перший Головний Комендант Державної пожежної служби Польщі генерал-лейтенант Фелікс Деля. Народився 4 жовтня 1943 року у селищі Каліна Мала. У 1967 році закінчив школу офіцерів пожежної служби у Варшаві. У 1978 році отримав звання професійного інженера в Вищій школі пожежної служби, а також другу освіту в області менеджменту в Сілезькому Університеті в Катовіцах. Працював викладачем у Краківській школі пожежної служби. У 1971 році Фелікс Деля призначений заступником коменданта муніципальних пожежних команд в місті Битом. У 1984 році очолив школу пожежної служби в Кракові. 25 лютого 1992 року призначений на посаду головного коменданта Державної пожежної служби, яку обіймав до 3 січня 1997 року. У 1992 році отримав чин надбригадира, а в 1997 році став бригадним генералом. З 1997 по 1998 рік Фелікс Деля перебував на посаді голови Польського центрального органу з питань цивільної оборони. У 1998 році вийшов у відставку, але як і раніше продовжував допомагати колегам в розробці навчальних програм і систем безпеки. З 2001 року обіймав посаду директора Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Польщі, а з 2002 року директор Центрального музею пожежної справи в Мисловіце.
      Завдяки йому в далекі 80-ті роки у тодішньому Львівському пожежно-технічному училищі за сприяння керівництва навчального закладу розпочався новітній етап в міжнародних відносинах між навчальними закладами: Краківською школою аспірантів пожежної охорони та Львівським пожежно-технічним училищем. У1989 році здійснено перший обмін курсантами та кадетами, які проходили вишкіл та практичну підготовку відповідно в Краківській школі та Львівському пожежно-технічному училищі.
         За сприяння Фелікса Делі у травні 2001 року на Бориславському полігоні Львівського гарнізону пожежної охорони пройшли спільні пожежно-тактичні навчання за участю особового складу і пожежно-рятувальної техніки двох навчальних закладів.
Тісні стосунки між Державною пожежною службою Республіки Польща та нашим навчальним закладом тривали і після виходу у відставку Фелікса Делі при новому керівництві Державної пожежної служби Польщі. Фелікс Деля був бажаним і частим гостем нашого навчального закладу на випусках молодих фахівців та Присязі нового поповнення курсантів.
       За роки бездоганної служби Фелікс Деля нагороджений багатьма державними та відомчими нагородами, в тому числі Нагрудним знаком МВС «За відзнаку в службі» котру отримав від Міністра внутрішніх справ України.
         Вчена рада, ректорат та персонал Університету висловлює щирі співчуття рідним, близьким, всім хто знав цю неординарну особистість.
          Світла пам'ять про п. Фелікса Делю назавжди залишиться у наших серцях.

Додати коментар

You must have Javascript enabled to use this form.

Контактна інформація:

Наша адреса: 79007, м.Львів, вул. Клепарівська 35

Наші телефони:

тел. (032) 233-32-40 – Черговий по університету

тел./факс (032) 233-00-88 – Сектор адміністрування та електронного документообігу

Наша електронна пошта:

ldubzh.lviv@mns.gov.ua

Пошта Університету