Курсанти та працівники ЛДУ БЖД зустрілися із відомим політиком та громадським діячем Р.Новоженцем (Відео)

До Львівського державного університету безпеки життєдіяльності завітав відомий політик, громадський діяч, Президент Благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець. Він зустрівся із працівниками, курсантами та студентами навчального закладу.
Під час зустрічі високоповажний гість розповів про цікаві історичні факти в житті України, проекти над якими працює фонд «Україна-Русь».
Слід зазначити, що Р.Новоженець є автор книги «Любов і Ненависть», упорядником книги "Законодавчо-нормативні акти з питання функціонування української мови як державної".
Зокрема, благодійний фонд «Україна-Русь» створений у травні 2008 групою депутатів Львівської обласної ради, істориків, науковців, громадських діячів з метою надання благодійної допомоги у відродженні українського етносу та в дослідженні минулого українських історичних земель. Завданням Фонду є сприяння українізації усіх сфер суспільного життя та розвитку української історичної науки, надання допомоги постраждалим від етнічних чисток, репресій, депортацій. Фонд сприяє підтримці, розвитку і відродженню української мови, культури, звичаїв, традицій та захисту прав українців; науковим дослідженням у галузі вивчення етнічної історії українства, українських етнічних та історичних земель.Фонд акомулює кошти благодійних внесків і пожертвувань, що надходять від меценатів і спонсорів — юридичних і фізичних осіб, та фінансує виконання благодійної програми.
Під час зустрічі йшлося про вже виконані проекти. Фонд реалізував більше 20 видавничих проектів, серед яких:
Український історичний календар — містить перелік із 600 дат, пов'язаних з визначними особистостями чи подіями в українській історії. 44% з них складають дні народження і смерті політичних, військових і державних діячів, світочів культури, мистецтва та науки. Випущений у грудні 2010.
Мапа «Організація Українських Націоналістів» — подає коротку історичну довідку про ОУН, фотографії і короткі біографічні дані усіх голів ОУН трьох фракцій: ОУН — 5 осіб, ОУН(р) — 8 осіб, ОУН(з) — 4 особи. В основу карти покладено територіально-організаційну структуру ОУН(р). На карті зображено напрямки руху 3-х Похідних Груп ОУН, вказано місця і дати найвідоміших атентатів (26 з 63-х) та експропріаційних акцій (17) УВО та ОУН, в тому числі за межами Сх. Галичини. Подано список головних ідеологів, крайових провідників ОУН. Виділено місця головних конференцій та штаб-квартир ОУН, місця народження, ув'язнення і смерті визначних діячів ОУН. Випущена у грудні 2010.
Мапа «Жовтий клин» — зображує три області Низового Надволжя Російської Федерації, де компактно проживають українці — Астраханська, Волгоградська і Саратовська. На мапі зазначено 246 населених пунктів, заснованих українцями. На карті є інформація про розселення українців та сучасне культурне життя. Подано динаміку змін у чисельності українців за останнє століття. Випущена у вересні 2010.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: