Курсанти університету отримали досвід проведення рятувальних операцій на міжнародних навчаннях

11-й міжнародний семінар рятувальників «Фенікс - 2014» проходив в форматі практичного навчання в головній школі пожежної служби Республіки Польща м.Варшава на навчально-тренувальному полігоні м.Пйонки.

На навчання було делеговано 9 країн-учасниць (Німеччина, Франція, Румунія, Польща, Україна, Білорусь, Латвія, Литва, Естонія).
Країни-учасниці було розподілено на три групи. Україна потрапила в групу разом з Білоруссю та Литвою.

З 02 по 04 червня відпрацьовувалися практичні вправи (гасіння пожеж, рятувальні роботи при хімічних та екологічних аваріях а також при дорожньо-транспортних пригодах).
1-го дня курсанти Університету виконували вправу рятування потерпілих при дорожньо-транспортних пригодах. Імітувалася ДТП між двома автомобілями та трамваєм, між легковим та вантажним автомобілями, автомобіль врізається в електроопору, автомобіль з’їжджає з дороги в глибокий і крутий дренажний рів.
На 2-й день курсанти ліквідовували наслідки розливу небезпечної хімічної речовини. Імітувалася ситуація з розливу хлору із залізничної цистерни та розливу аміаку із автомобільної цистерни з одночасним виникненням пожежі в кабіні автомобіля.

3-го дня курсанти-рятувальники ліквідовували пожежу у імітованому житловому будинку та проводили рятування потерпілих із задимлених приміщень. В процесі роботи застосовувалися різноманітні методи та способи гасіння пожеж на площі до 500 м2, проводилась евакуація і надання першої медичної допомоги потерпілим.
На завершальному етапі було організовано комплексні заняття, де українській делегації поставлено завдання проведення аварійно-знешкоджувальних робіт з ліквідації наслідків розливу нафтопродукту на відкритій водоймі. Курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності задіяли перистальтичну помпу для відкачування нафтопродуктів з поверхні води з подальшим направленням їх до спеціального сепаратору для відокремлення.

Семінар був спрямований на обмін знаннями, досвідом та практичними навичками проведення рятувальних операцій та гасіння пожеж різними методами та способами країн-учасниць. Досвід міжнародних навчань в обов’язковому порядку буде впроваджено в навчальний процес Університету.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: