10 вересня 2017 року в рамках 70-річчя Львівський державний університет безпеки життєдіяльності долучився до програми «European heritage days або Дні європейської спадщини», які проходять кожного вересня по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоб розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
«Культурна спадщина live» – так можна схарактеризувати ідею, яка вже понад 20 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.
Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.
«Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади» – так звучить цьогорічне гасло, згідно з яким обиралися основні пункти програми.
В рамках програми начальник сектору психологічного забезпечення капітан служби цивільного захисту Ігор Коваль ознайомив відвідувачів з історією Університету, його навчальною та матеріальною базою. Зокрема, гості побували в навчальних аудиторіях, бібліотеці, культурно-просвітницькому центрі, спортивному та атлетичному залах, відвідали музей історії навчального закладу.
Відвідувачі були приємно вражені красою та станом колишнього будинку інвалідів, що був збудований у 1863 році, й завдяки клопіткій праці адміністрації Університету зберігся у такому стані до нині.