Науково-педагогічний колектив Університету взяв участь у заходах присвячених вшануванню пам`яті Івана Андрійовича Зязюна

30-31 березня 2017 р. на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності і майбутнього», в якій взяла участь делегація з Львівського державного університету безпеки життєдіяльності у складі: доктора пед. наук,професора, члена-кореспондента НАПН України, ректора університету М. М. Козяра, доктора пед. наук, професора Г. П. Васяновича, доктора пед. наук, професора А. В. Литвина, доктора пед. наук, ст. н. співробітника Л. А. Руденко.
30 березня 2017 р. відбулася пленарна сесія та робота секцій у приміщенні НПУ імені М. П. Драгоманова. Захід зібрав гостей з Чернігівської, Київської, Львівської, Полтавської та Харківської областей. До заходу також долучилися члени делегації Комітету педагогічних наук Польської академії наук. На переконання учасників конференції, Педагогіка добра І. А. Зязюна, яка всотала в себе та розвинула ідеї конконрдизму Г. Сковороди, П. Юркевича, Б. Грінченка, К. Ушинського Г. Ващенка, С. Русової, В. Сухомлинського, є системною і багатогранною. У поєднанні із філософією, соціологією, психологією, культурологією, історією, літературою, мистецтвомта етнопедагогікою, вона покликана зберігати «людське в Людині». Іван Андрійович жив і творив особистістю педагогів, вічно співпереживав, переконуючи, що вчитель – це основоположна сила соціального відтворення – культурного, економічного і політичного.
31 березня 2017 р. у с. Пашківка (вул. Академіка І. Зязюна, 15) Ніжинського р-ну Чернігівської обл. урочисто відкрито Меморіальний музей-садибу Івана Андрійовича Зязюна.Меморіальним музеєм вченого стала невеличка затишна батьківська хата.На урочистому мітингу друзі та колеги Івана Зязюна згадали академіка щирими словами поваги та вдячності, адже для багатьох з присутніх він був учителем та наставником.
В двох кімнатах музею відвідувачі можуть ознайомитися з оригінальними документами, переглянути фото з його особистого архіву, відчути атмосферу робочого кабінету. Біля музею-садиби відвідувачі матимуть можливість пройтись по садку, дерева в якому власноруч посадив видатний вчений-педагог.