Пішов з життя Почесний доктор університету, видатний науковець, педагог, філософ Іван Андрійович Зязюн
![Версия для печати Версия для печати](https://ldubgd.edu.ua/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
Ректорат та науково-педагогічний персонал Львівського державного університету безпеки життєдіяльності глибоко сумують з приводу втрати видатного науковця світового рівня, професора, філософа та справжнього патріота України Івана Андрійовича Зязюна.
Академік І. А. Зязюн – видатний вчений у галузі професійної педагогіки, філософії освіти, естетичного виховання молоді. Він – ініціатор і керівник розроблення програми “Вчитель”, яка здобула статус державної. Упродовж 1998-2000 рр. він був президентом Міжнародної асоціації макаренкознавців, а у 1998 р. Американський біографічний інститут визнав його “Людиною року”. Іваном Андрійовичем створено понад 250 наукових праць, серед яких підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, монографії з проблем педагогічної майстерності, неперервної професійної освіти, етики та естетики, теорії української та зарубіжної культури, зокрема: “Основы педагогического мастерства” (1987, 1989); “Педагогічна майстерність” (1997); “Краса педагогічної дії” (1998); “Неперервна професійна освіта: проблеми, пошуки, перспективи” (2000); “Педагогіка добра” (2000). “Педагогіка – моє життя” – цей вислів Івана Андрійовича, що став епіграфом до останньої книги – його життєве кредо. Філософ, учений, ректор педінституту, міністр народної освіти, директор академічного науково-дослідного інституту, голова спеціалізованої вченої ради – все це для нього лише сходинки до вищого світла – розуму Вчителя, бо Вчитель, за переконанням І.А. Зязюна, є провідником переможної сили Добра і Любові, Істини і Краси. Ідеї і положення, викладені в працях академіка Зязюна, знайшли відображення в концептуальних засадах та основних напрямах діяльності очолюваного ним упродовж 10 років Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, який є провідною науковою установою держави, що досліджує проблеми філософії освіти, історії професійно-технічної та вищої освіти України, психолого-педагогічної підготовки вчителів та професійної підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців, педагогічних технологій неперервної професійної освіти, порівняльної професійної педагогіки і психології, професійної мистецької освіти тощо. Академіком І.А. Зязюном створено наукову школу, яка виховала покоління вчених України. Під його керівництвом підготовлено і захищено 5 докторських й 14 кандидатських дисертацій. Плідну працю І.А.Зязюна як науковця і організатора досліджень у галузі професійної освіти, формування особистості та педагогічної майстерності вчителя відзначено урядовими нагородами, почесним званням “Заслужений працівник вищої школи УРСР” (1988) та Відзнакою Президента України – Орденом “За заслуги” ІІІ ступеня (1998). “Вчитель, його майстерність, його талант – невичерпне джерело багатства народу, який прагне до інтелектуальної, етико-естетичної культури в часи усіляких потрясінь і негараздів”, – так написано у вступному слові до навчального посібника “Краса педагогічної дії”. Саме таким Вчителем, Філософом, Людиною і є Іван Андрійович Зязюн.
Академік І. А. Зязюн – видатний вчений у галузі професійної педагогіки, філософії освіти, естетичного виховання молоді. Він – ініціатор і керівник розроблення програми “Вчитель”, яка здобула статус державної. Упродовж 1998-2000 рр. він був президентом Міжнародної асоціації макаренкознавців, а у 1998 р. Американський біографічний інститут визнав його “Людиною року”. Іваном Андрійовичем створено понад 250 наукових праць, серед яких підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, монографії з проблем педагогічної майстерності, неперервної професійної освіти, етики та естетики, теорії української та зарубіжної культури, зокрема: “Основы педагогического мастерства” (1987, 1989); “Педагогічна майстерність” (1997); “Краса педагогічної дії” (1998); “Неперервна професійна освіта: проблеми, пошуки, перспективи” (2000); “Педагогіка добра” (2000). “Педагогіка – моє життя” – цей вислів Івана Андрійовича, що став епіграфом до останньої книги – його життєве кредо. Філософ, учений, ректор педінституту, міністр народної освіти, директор академічного науково-дослідного інституту, голова спеціалізованої вченої ради – все це для нього лише сходинки до вищого світла – розуму Вчителя, бо Вчитель, за переконанням І.А. Зязюна, є провідником переможної сили Добра і Любові, Істини і Краси. Ідеї і положення, викладені в працях академіка Зязюна, знайшли відображення в концептуальних засадах та основних напрямах діяльності очолюваного ним упродовж 10 років Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, який є провідною науковою установою держави, що досліджує проблеми філософії освіти, історії професійно-технічної та вищої освіти України, психолого-педагогічної підготовки вчителів та професійної підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців, педагогічних технологій неперервної професійної освіти, порівняльної професійної педагогіки і психології, професійної мистецької освіти тощо. Академіком І.А. Зязюном створено наукову школу, яка виховала покоління вчених України. Під його керівництвом підготовлено і захищено 5 докторських й 14 кандидатських дисертацій. Плідну працю І.А.Зязюна як науковця і організатора досліджень у галузі професійної освіти, формування особистості та педагогічної майстерності вчителя відзначено урядовими нагородами, почесним званням “Заслужений працівник вищої школи УРСР” (1988) та Відзнакою Президента України – Орденом “За заслуги” ІІІ ступеня (1998). “Вчитель, його майстерність, його талант – невичерпне джерело багатства народу, який прагне до інтелектуальної, етико-естетичної культури в часи усіляких потрясінь і негараздів”, – так написано у вступному слові до навчального посібника “Краса педагогічної дії”. Саме таким Вчителем, Філософом, Людиною і є Іван Андрійович Зязюн.