Розпочалися навчально-тренувальні збори для майбутніх рятувальників

19 серпня, ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр оголосив про початок традиційного навчально-тренувального збору для майбутніх першокурсників навчального закладу.
«В непростий для країни час ви обрали небезпечну, важку, але потрібну суспільству професію. У навчальному закладі гартується звитяжний дух і наснага майбутніх героїв-рятувальників, офіцерів, яких завжди об'єднували мудрі слова гасла «Viribus-Unitis»(В єдності – сила). Тут не має місця байдужим до чужого горя людям, а діє принцип дружньої, командної і згуртованої гри, де приорітет – людське життя і здоров'я»,- сказав під час відкриття табірних зборів М.Козяр.
Ректор відмітив також, що 12 юнаків, які навчалися у Ліцеї цивільного захисту, продовжать навчання в університеті. «З метою забезпечення принципів ступеневої, безперервної освіти ми створили своєрідний навчально-виховних комплекс до складу якого входять університет, училище та ліцей. Це дозволяє ефективніше здійснювати підготовку фахівців в галузі безпеки людини готових до викликів сьогодення», - сказав під час виступу М.Козяр.
Цьогоріч на навчання до університету вступили представники з 16 областей України. Серед майбутніх курсантів 18 продовжують родинні династії пожежних-рятувальників, 2 майстри спорту, 18 золотих медалістів, а 16 отримали максимальні бали зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти.
Пройшовши цей етап юнаки та дівчата зроблять перший крок до омріяної професії, в основі якої закладені принципи гуманізму, взаємоповаги та пожертви заради інших. Навчально-тренувальий збір дає можливість визначити придатність молодої людини до виконання функцій покладених на Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Майбутні рятувальники вчаться раціонально використовувати час, планувати свою роботу, а головне, швидко приймати рішення в екстремальних умовах.
Поруч з молодим поповненням знаходяться досвідчені наставники-офіцери, які допомагають адаптуватися до нових умов та навчають основам пожежно-рятувальної справи. Також працює група старшокурсників-психологів. Вони вивчають морально-психологічний клімат у колективі, проводять тестування, бесіди та здійснюють заходи психологічного супроводу.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: