Україна та Польща поглиблюють співпрацю з підготовки фахівців у галузі безпеки людини

9 грудня, у Львові відбулася двостороння робоча зустріч представників Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Варшавської Головної школи державної пожежної служби. У зустрічі брали участь перший проректор та проректор з науково-дослідної роботи Львівського університету ДСНС України Мирослав Коваль та Тарас Рак, проректор Варшавської Головної школи ДПС Республіки Польща та керівник кафедри Анджей Мізерський та Войцех Ярош.
У ході зустрічі обговорені питання поглиблення співпраці між Українським та Польським навчальними закладами щодо обміну досвідом підготовки фахівців і науковими напрацюваннями у галузі безпеки людини.
«Поляки стали нашими надійними партнерами та друзями, які допомагають будувати нам сучасну, європейську систему цивільного захисту. Підтвердженням цьому стало підписання Головою ДСНС України та Головним Комендантом ДПС Республіки Польща двосторонньої угоди та плану спільних дій між Урядами України та Польщі. Впевнений, що співпраця між нашими навчальними закладами принесе користь  та покращить механізм забезпечення безпеки життєдіяльності наших держав», - наголосив під час зустрічі переший проректор ЛДУ БЖД Мирослав Коваль.
В свою чергу Анджей Мізерський подякував за теплий прийом та висловив впевненість у подальшому зміцненні дружніх відносин: «Ваш навчальний заклад беззаперечно є лідером серед подібних установ України та визнаним науково-освітнім центром у галузі безпеки людини в Європі. Наукова та навчальна база університету відповідає найвищим європейським стандартам. Характер освіти у вас має випереджувальний характер, а це запорука якісної підготовки фахівців, які відповідатимуть за безпеку людей».
До слова, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності вже понад 15 років співпрацює з Польськими спорідненими навчальними закладами. За ці роки реалізовано багато спільних міжнародних проектів, які передбачають інтеграцію української системи цивільного захисту у загальноєвропейський механізм забезпечення безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними системами цивільного захисту, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій і, особливо, тих, які мають транскордонний характер.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: