Фахівці Університету взяли участь у навчаннях з ліквідації надзвичайної ситуації на території газосховища

Рятувальники Львівщини, під керівництвом заступника начальника ГУ ДСНС України в області з державного нагляду та контролю Юрія Кагітіна, за участю фахівців інституту післядипломної освіти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, міжнародних спостерігачів, взяли участь у навчаннях на території ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Навчання проходили 30 вересня у підземному сховищі газу в с. Опари Дрогобицького району.
Відпрацьовувалася взаємодія екстрених служб, рятувальників та фахівців газової служби з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території газових господарств. Згідно з тактичним задумом навчань, внаслідок терористичного акту була пошкоджена буферна частина фонтанної арматури свердловини підземного газосховища, що спричинило витік у повітря газу. Навколо місця аварії на значній площі зайнялася трава. Також унаслідок дії вибухової хвилі пошкодження отримав автомобіль з двома пасажирами всередині.
Рятувальники у спеціальних тепловідбивних костюмах приступили до гасіння. Робота ускладнювалася високою температурою, що створювалася внаслідок горіння газу. Це не давало змоги вогнеборцям підійти близько до джерела горіння. Проте невдовзі, завдяки кваліфікованим діям рятувальників, займання вдалося приборкати, запобігши масштабним наслідкам дії вогняної стихії.
Фахівці ДСНС України також деблокували постраждалого з понівеченого внаслідок аварії автомобіля та транспортували його до карети швидкої допомоги.
У свою чергу, сапери ДСНС України отримали повідомлення про виявлення на території газосховища вибухонебезпечного предмету, зовні схожого на артилерійських снаряд часів Великої Вітчизняної війни. Тож піротехніки евакуювали усіх працівників з небезпечної території, після чого виявили та вилучили боєприпаси і ретельно дообстежили територію газосховища.Загалом у навчаннях взяли участь понад 80 фахівців структурного підрозділу ПАТ «УКРТРАНСГАЗ», формувань цивільного захисту МВС та ДСНС Львівської області з 5-ма одиницями спеціальної важкої техніки.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: