Завідувач кафедри управління інформаційною безпекою ЛДУ БЖД взяв участь в обговоренні ініціативи Уряду щодо створення «Інформаційних військ України»
![Версия для печати Версия для печати](https://ldubgd.edu.ua/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
27 лютого, Львівський прес-клуб провів дискусію «Хто і як має бути мобілізований в «інформаційні війська» України?». Співорганізатором заходу виступив Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Участь у дискусії взяв завідувач кафедри управління інформаційною безпекою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Володимир Самотий.
Також для участі було запрошено керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Олександра Поронюка, офіцера Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Віталія Іванова, помічника начальника західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимира Шеремету, головного редактора Інтернет-агенції «ZIK» Тараса Смакулу і головного редактора Інтернет-видання «Вголос» Віктора Павлика.
«Це ж не дивно, бо поставленої мети і завдань, як боротися в інформаційній війні з Росією наразі не має» ,— висловився щодо створення «Інформаційних військ» Володимир Самотий.
Під час дискусії Володимир Шеремет наголосив, що для інформаційної війни з агресором не потрібно видумувати щось нове, а треба брати досвід з того, що вже існує. І якщо ми йдемо до Європи і орієнтуємося на США, то досвід необхідно брати з тих же США.
Натомість Олександр Поронюк зазначив, що ЗМІ не повинні нагнітати ситуацію негативними новинами, адже така інформація наносить шкоду і пригнічує морально-психологічний стан населення.
Щодо ідеї про «інформаційні війська» Віталій Іванов наголосив, що якщо «ми ніяк не почнемо діяти, то ця задумка й надалі буде як імітація пропаганди».
Головні редактори львівських Інтернет-агенцій Тарас Смакула і Віктор Павлик додали, що українські ЗМІ на сьогодні тотально програють інформаційну війну з Росією. І тому «інформаційні війська» стали б великим поштовхом у боротьбі з агресором.
Учасники засідання наголосили, що оскільки Інтернет-портал «Інформаційні війська України» тільки набирає обертів, громадськість може посилатись на інформаційний майданчик StopFake.org. Його створили майже відразу після початку російської інформаційної кампанії щодо Криму. Їх головним завданням є знаходити неправдиві новини та спростовувати їх за допомогою офіційних джерел.
Участь у дискусії взяв завідувач кафедри управління інформаційною безпекою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Володимир Самотий.
Також для участі було запрошено керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Олександра Поронюка, офіцера Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Віталія Іванова, помічника начальника західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимира Шеремету, головного редактора Інтернет-агенції «ZIK» Тараса Смакулу і головного редактора Інтернет-видання «Вголос» Віктора Павлика.
«Це ж не дивно, бо поставленої мети і завдань, як боротися в інформаційній війні з Росією наразі не має» ,— висловився щодо створення «Інформаційних військ» Володимир Самотий.
Під час дискусії Володимир Шеремет наголосив, що для інформаційної війни з агресором не потрібно видумувати щось нове, а треба брати досвід з того, що вже існує. І якщо ми йдемо до Європи і орієнтуємося на США, то досвід необхідно брати з тих же США.
Натомість Олександр Поронюк зазначив, що ЗМІ не повинні нагнітати ситуацію негативними новинами, адже така інформація наносить шкоду і пригнічує морально-психологічний стан населення.
Щодо ідеї про «інформаційні війська» Віталій Іванов наголосив, що якщо «ми ніяк не почнемо діяти, то ця задумка й надалі буде як імітація пропаганди».
Головні редактори львівських Інтернет-агенцій Тарас Смакула і Віктор Павлик додали, що українські ЗМІ на сьогодні тотально програють інформаційну війну з Росією. І тому «інформаційні війська» стали б великим поштовхом у боротьбі з агресором.
Учасники засідання наголосили, що оскільки Інтернет-портал «Інформаційні війська України» тільки набирає обертів, громадськість може посилатись на інформаційний майданчик StopFake.org. Його створили майже відразу після початку російської інформаційної кампанії щодо Криму. Їх головним завданням є знаходити неправдиві новини та спростовувати їх за допомогою офіційних джерел.