В Університеті проходить II Всеукраїнська науково-практична конференція «Екологічні аспекти безпеки життєдіяльності» (Відео)

28-29 квітня в університеті проходить II Всеукраїнська науково-практична конференція ад’юнктів, курсантів та студентів «Екологічні аспекти безпеки життєдіяльності».  Конференція організована кафедрою екологічної безпеки ЛДУБЖД спільно з Фундацією «Європейський центр екології». У перший день роботи у конференції взяли участь понад 90 молодий учених, курсантів, студентів та науково-педагогічних працівників нашого університету та інших навчальних закладів. Загалом на конференції було представлено 9 навчальних закладів та громадських організацій екологічного напряму.
З доповідями на пленарних і секційних засіданнях виступили 72 особи. Учасники заслухали та обговорили доповіді з проблем екології та екологічної безпеки природних територій, оцінки діяльності промислових підприємств та раціонального використання природних ресурсів, моніторингу, моделювання навколишнього природного середовища, економіки природокористування, екологічної освіти тощо. З привітанням до учасників конференції звернулися: начальник інституту цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Андрій Ренкас, представник Фундації «Європейський центр екології», засновник громадської організації «Клуб приятелів України» в Польщі Якуб Герольд, професор кафедри менеджменту і туристичної індустрії Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького,  доктор філософських наук Олексенко Р.І. Зокрема, представник польської делегації зауважив: «Польща вступила до Євросоюзу у 2004 році і на початках євроінтеграції велику допомогу ми отримали від Німеччини. На початках поляки не мали досвіду реформ, але тапер ми здобули цей досвід і готові ним ділитися з українцями на добросусідських засадах. Все, що потрібно – це зробити перший крок і  почати від активної просвітницької діяльності. Ми переконані, що ефективним реформам повинні передувати проекти підняття екологічної свідомості суспільства, зокрема молоді. Тому ми цінуємо співробітництво з ЛДУ БЖД та іншими учбовими закладами. Запрошуємо до співпраці молодь, студентів, всіх охочих та небайдужих до охорони навколишнього середовища». Професор Олексенко Р.І. відзначив гостинність львів’ян і запросив до співпраці.
На пленарному засіданні учасники конференції заслухали доповіді про перспективи виробництва біогазу з тваринницьких відходів, способи очищення стоків (на прикладі м. Щецин), методику прогнозування геомеханічних змін території внаслідок вуглевидобутку із застосуванням ГІС, особливості забруднення ґрунтів Карпатського біосферного заповідника свинцем, минуле та сучасне екобудинку та інформацію про стажування студентів кафедри екологічної безпеки у Польщі за фінансування  Фундацією «Європейський центр екології».
На підсумковому засіданні керівники секцій: вчений секретар ЛДУБЖД професор Кузик А.Д., директор Фундації «Європейський центр екології» Волков О.О., завідувач кафедри екологічної безпеки Карабин В.В., завідувач кафедри цивільного захисту та компютерного моделювання екогеофізичних процесів професор  Стародуб Ю.І., професор кафедри менеджменту  і туристичної індустрії Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького Олексенко Р.І. відзначили кращі доповіді, авторів яких нагородили цінними подарунками.
У резолюції конференції, серед іншого, запроектували проведення III науково-практичної конференції «Екологічні аспекти безпеки життєдіяльності»  на базі ЛДУБЖД з розширенням тематики, кола її учасників та змінення її статусу на міжнародний.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: