24 вересня, курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності взяли участь у міжнародних навчаннях з ліквідації надзвичайних ситуацій “Україна-2015”. Зокрема, вони були залучені до ліквідації масштабної лісової пожежі та мали змогу співпрацювати з рятувальними командами інших країни-учасниць.
За діями пожежно-рятувальних підрозділів спостерігали Голова ДСНС України Микола Чечоткін, радник міністра МВС України Зорян Шкіряк, ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр, керівники територіальних підрозділів ДСНС України, представники 34 країн-членів НАТО.
Загалом, до масштабних міжнародних навчань було залучено понад 600 офіцерів, курсантів та студентів. Серед них були експерти, , які давали оцінку діям пожежно-рятувальних команд у складі міжнародних експертних груп. Також працювала група викладачів, курсантів та студентів, які навчаються за спеціальністю «Філологія» (англо-український переклад) у якості військових перекладачів.
«Міжнародні навчання «Україна-2015» - це унікальна можливість для наших курсантів та студентів, які навчаються за 25 напрямами та спеціальностями в галузі безпеки людини, відпрацювати практичні навики ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій спільно з пожежно-рятувальними підрозділами  ДСНС України та країн-членів НАТО. Ми здобули безцінний досвід, який будемо впроваджувати у навчальний процес аби покращити рівень підготовки наших фахівців», - сказав під час проведення навчань Михайло Козяр.
Згідно з тактичним задумом, в одному із населених пунктів Львівської області виникла техногенна катастрофа: внаслідок вибуху на промисловому підприємстві відбулося руйнування будівель і споруд, виникли пожежі в будівлях та на прилеглій території, на промисловому хімічному майданчику підприємства сталася аварія з витоком аміаку, під завалами зруйнованої будівлі опинилися люди.
Під час рятувальної операції команди-учасники проводили комплексну розвідку зони надзвичайної ситуації із залученням авіаційних та наземних засобів. Здійснювалися аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи з пошуку людей під завалами, під час яких демонструвалася робота кінологічних підрозділів, медичних бригад і розрахунків Державної служби медицини катастроф, психологів ДСНС. Крім того, відпрацьовувалися дії піротехнічних підрозділів щодо перевірки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів та проводилася ліквідація умовної пожежі у природних екосистемах.
 Відкривав навчання особисто Президент України Петро Порошенко та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Церемонія відкриття та закриття відбувалася під супровід духового оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: