Львівський державний університет безпеки життєдіяльності об’єднав наукову еліту України для формування єдиної стратегії розвитку освіти дорослих (ВІДЕО)

У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності триває робота, у рамках Міжнародних днів освіти дорослих. Відбувся форум «Освіта дорослих як ресурс місцевого розвитку».
Участь у відкритті пленарного засідання взяли ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, професор Михайло Козяр, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН, професор, академік Нелля Ничкало, референт DVV International країн східного сусідства Беттіна Бранд, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук, директор депараменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна, професор Георгій Філіпчук та інші.
На пленарному засіданні з доповідями регіонів що навчаються виступали:
Галина Веремейчик - Голова представництва зареєстрованого у білорусії товариства "Deutsher Volkshochul- Verband e. V." (Німецька асоціація народних університетів)
Лариса Лук'янова - Голова Правління Української асоціації освіти дорослих, директор Інституту педагогічної освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.
Вінфрид Елвангер - директор Народного університету (Федеративна Республіка Німеччина).
В усіх розвинених країнах світу на рівні державної політики визнано, що освіта дорослих стає основою розвитку суспільства ХХІ столітті.
Після закінчення пленарного засідання учасники будуть працювати по секціях та розгладати питання щодо "Економічного розвитку та освіти  дорослих у регіоні", "Різні моделі  центрів освіти дорослих як альтернатива формальній освіті в регіоні", "Освіта дорослих як ресурс розвитку громади", "Мотивація дорослих до навчання", "Родина як субєкт освіти дорослих: потенціал забезпечення сталого розвитку регіону".
Доведено доцільність розвитку освіти дорослих як цілісної системи, що відтворює гарантії і права кожного громадянина країни на безперервну освіту впродовж життя; орієнтація її на загальнолюдські цінності, ідеали гуманізму; гармонізація інтересів особистості й суспільства, а також забезпечення її доступності для всіх верств населення, створення об’єктивних умов для максимального розвитку особистості, реалізації усіх особистісних потенційних можливостей, що сприятиме як успішній адаптації до мінливих соціально- економічних умов, так і соціальній захищеності дорослої людини.
Під час Днів Освіти Дорослих учасниками різних заходів, загальна кількість яких наблизиться до 3000 осіб, будуть внесені пропозиції по формуванню єдиної стратегії розвитку освіти дорослих на обласному, районному та місцевому рівнях Львівської області.
До підготовки Міжнародних днів освіти дорослих в Україні долучилися: Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Національна спілка журналістів України, Представництво DVV International в Україні, Національна академія державного управління при Президентові України, Львівська обласна і Львівська міська державні адміністрації та інші. З 5 по 10 жовтня відбуватимуться круглі столі, відкриті конференції, форум з освіти дорослих, Фестиваль освітніх послуг для дорослих і ярмарок вакансій.

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення:
Відділ персоналу:
Центр науково-дослідної роботи:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68