Львівському державному університету безпеки життєдіяльності – 10 років

Рівно 10 років тому, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року № 166-р Львівський інститут пожежної безпеки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи реорганізований у Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Загалом, навчальний заклад пройшов шлях від курсів, училища до Університету, а вже наступного року відзначатиме 70 річницю.
Відбулася Реорганізація однопрофільного навчального закладу в науково-освітній комплекс -  університет, до складу якого входять Інститут пожежної та техногенної безпеки, Інститут цивільного захисту, Інститут психології та соціального захисту, Інститут післядипломної освіти, відділ заочного і дистанційного навчання, Вище професійне училище та Ліцей цивільного захисту, а також магістратура, ад’юнктура та докторантура.
Університет здійснює підготовку фахівців освітніх ступенів молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, а також наукових ступенів доктора філософії та доктора наук за різними спеціальностями, що безпосередньо стосуються безпеки людини, зокрема: «Пожежна безпека», «Цивільна безпека», «Екологічна безпека», «Кібербезпека», «Менеджмент», «Транспортні технології», «Соціальна робота», «Філологія», «Психологія».
Освітня діяльність здійснюється на 22 кафедрах, де працюють висококваліфіковані та досвідчені науково-педагогічні працівники, частка докторів і кандидатів наук яких становить понад 75 відсотків, у тому числі, 5 заслужених працівників освіти України та діячів науки і техніки України.
З 2006 року в університеті функціонує філія кафедри ЮНЕСКО «Нові інформаційні технології в освіті для всіх».
Варто зазначити, що науковці університету виконали низку науково-дослідних робіт пов’язаних із реалізацією рекомендацій МАГАТЕ та Плану дій у сфері ядерної безпеки для АЕС. Проведено аналіз пожежної безпеки машинних залів енергоблоків та розроблено заходи щодо її підвищення для Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС.
Науковий колектив Університету успішно вирішив завдання щодо гарантування безпеки людей під час проведення «Євро-2012». Нами розроблені методики та заходи для проведення безпечної евакуації людей зі стадіонів «Олімпійський» та «Арена-Львів», а також Міжнародного аеропорту «Львів». Ця методика рекомендована УЄФА до подальшого використання при експлуатації спортивно-видовищних споруд.
Фахівці, курсанти та студенти активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, спільно з органами місцевої влади реалізовуємо соціальні проекти та формуємо у людей культуру безпечної поведінки.
У 2009 році університет єдиний з навчальних закладів України був прийнятий до складу Європейської асоціації навчальних закладів, які працюють у галузі пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності –European Fire Service College’s Association (EFSCA). Асоціація об’єднує провідні профільні навчальні заклади 31 європейської країни. За вагомий внесок у розвиток міжнародних механізмів забезпечення безпеки людей, інтеграцію Української системи цивільного захисту у Європейську та значну роботу щодо розвитку та розширення діяльності EFSCA, у Вільнюсі на засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації,  Університет нагороджено срібною медаллю.
Також, за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти нас визнали лідером національної освіти. Наш навчальний заклад нагороджено золотими медалями «Інформаційні ІТ-технології у вищому навчальному закладі» та «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки».
20 вересня 2013 року Університет здобув чергове визнання на міжнародному рівні і отримав честь приєднатись до когорти провідних університетів світу,які є визнаними осередками знань, науки та культури. У найстарішому навчальному закладі світу – Болонському університеті (Італія) – нами підписано Велику Хартію Університетів (Magna Charta Universіtatum),  взявши на себе обов’язок дотримуватися принципів академізму, гуманізму та справедливості.
Також  реалізовано 20 масштабних міжнародних проектів у галузі безпеки людини, які фінансувалися Урядом Польщі у рамках програми «Польська допомога».  Всі вони передбачають інтеграцію української системи цивільного за­хисту в загальноєвропейський механізм гарантування безпеки людини, адаптацію українських фахівців до спільної роботи з міжнародними систе­мами безпеки, вироблення спільних методів та підходів до ліквідації різних надзвичайних ситуацій.