Кафедрою пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт проведено практичне заняття з дисципліни «Організація аварійно-рятувальних робіт» (ВІДЕО)

В навчально-науковому інституті пожежної та техногенної безпеки на кафедрі пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт проведено практичне заняття з дисципліни «Організація аварійно-рятувальних робіт». Заняття проводилось з курсантами та студентами 3-ПБ курсу на території НТП (Зелена 301б) на тему «Організація аварійно-рятувальних робіт при ліквідації аварій з викидом хімічно-небезпечних речовин».
Метою заняття було відпрацювання практичних навиків із ліквідації наслідків аварій з небезпечними речовинами з використанням сучасного технічного забезпечення. Для проведення цього заняття було залучено спеціальний автомобіль хімічного захисту "Івеко Магірус". Даний автомобіль призначений для ліквідації наслідків аварій з розливом та витоком хімічно небезпечних речовин, проведення невідкладних аварійно - рятувальних робіт під час екологічних аваріяй та катастроф.
Заняття проводилось доцентом кафедри Лоїком В.Б. та старшим викладачем Сукачем Р.Ю. у чотири етапи. На першому етапі  було  відпрацьовано одягання захисного одягу. На другому етапі -проведення хімічної розвідки з використанням приладів хімічної розвідки, локалізація розповсюдження забруднення, евакуація людей з місця інциденту, збір даних про інцидент, накладання бандажів та осадження небезпечної хмари, ліквідація надзвичайної ситуації з викидом хімічно-небезпечних речовин. Після ліквідації надзвичайної ситуації проводилась обробка особового складу за допомогою кабіни деконтамінації. На третьому етапі проводилось відпрацювання хімічної розвідки з використанням приладів хімічної розвідки, відбір проб. На четвертому етапі проводилось ознайомлення з технічними можливостями спеціального автомобіля хімічного захисту "Івеко Магірус".
Правильна практична підготовка особового складу є надзвичайно важливою складовою, яка допоможе протистояти загрозам, пов’язаним з викидом небезпечних хімічних речовин, а відповідний рівень технічного оснащення підрозділів підвищує почуття безпеки рятувальників та людей.

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення:
Відділ персоналу:
Центр науково-дослідної роботи:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68