В Університеті вийшли нові навчальні посібники

В Університеті вийшли нові навчальні посібники
Працівники  університету видали нові навчальні посібники, а саме:

Щербина О. М., Ємельяненко С. О., Михалічко Б. М.
Лабораторний практикум та тестові завдання з хімії колоїднодисперсних систем.
Навчальний посібник Львів : ЛДУ БЖД. – 2016. – 87 с.

У навчальному посібнику містяться методичні розробки для виконання лабораторних робіт, тестові завдання до всіх розділів дисципліни, практичні завдання, алгоритми розв’язку типових задач, задачі для самостійного розв’язування та рекомендована література. Вивчення хімії колоїднодисперс-них систем має практичне значення для підготовки фахівців з пожежної безпеки, які в своїй діяльності постійно мають справу з фізико-хімічними процесами, що відбуваються під час пожеж. Тому необхідні глибокі знання про швидкість хімічних процесів, властивості розчинів, сорбцію на рухомій і нерухомій межах поділу фаз, властивості високомолекулярних сполук і поверхнево-активних речовин. Для курсантів та студентів вищих навчальних закладів, що отримують фах з пожежної та техногенної безпеки.

Балябас, Володимир Дмитрович.
Пожежно-рятувальна служба в Україні: становлення та розвиток (1991 – 2011 рр.): монографія / Балябас В.Д. – Львів : ЛДУ БЖД, 2016. – 204 с. ; рис., табл.

В монографії охоплено розвиток пожежно-рятувальної служби в Україні в період з 1991 р., від часу проголошення незалежності України, до 2011 р., коли завершило-я реформування системи МНС і пожежно-рятувальні підрозділи перейшли до складу єдиної аварійно-рятувальної служби країни.
Матеріали, результати, методологія та методика дослідження можуть бути використані для подальшого компаративного вивчення проблеми забезпечення пожежної безпеки України. Почасти набутий історичний досвід можна враховувати сьогодні передусім у системі організації аварійно-рятувальної служби на центральному та місцевому рівнях. Результати дослідження стануть у пригоді в навчальному процесі, вони будуть корисними при підготовці спеціальних і узагальнюючих робіт та навчальних посібників з історії пожежної справи.

Гудим Василь Ількович, Кушнір Андрій Петрович.
Основи виробничої і протипожежної автоматики : [навчальний посібник] / В.І. Гудим, А.П. Кушнір. – Львів : ЛДУ БЖД, 2016. – 224 с.

Навчальний посібник призначений для курсантів та студентів за напрямом  підготовки «Пожежна безпека» та «Цивільний захист» і написаний у відповідності до робочої програми з предметів «Пожежна і виробнича автоматика» та «Системи автоматичного контролю та спостереження». Посібник складається з шести розділів в яких наведено основні терміни та визначення, принципи побудови та класифікацію систем автоматичного керування, основи лінійної теорії автоматичного керування та закони керування, які необхідні для розуміння побудови систем керування. Описано пристрої збору і перетворення інформації, які використовуються у виробничій та пожежній автоматиці, автоматичні регулятори та їх передавальні і перехідні функції, типові виконавчі приводи та перетворювачі електричної енергії, які використовуються в побудові систем автоматичного керування.  Крім того, подано основні відомості про автоматизацію помпових установок для пожежогасіння, а також схеми керування електроприводами помпових станцій водяного та пінного пожежогасіння і схеми електроживлення систем пожежної автоматики.
Посібник може бути корисний для спеціалістів які працюють в галузі пожежної безпеки, зокрема займаються експлуатацією систем протипожежного захисту.

Коваль І.С.
Тренінг психологічної готовності майбутніх рятувальників до діяльності в екстремальних умовах: Практичний посібник для психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій при роботі з рятувальниками / автор І.С. Коваль – Л.: ЛДУ БЖД, 2016. – 160 с.

У практичному посібнику представлені концепція і методика формування психологічної готовності майбутніх рятувальників до діяльності в екстремальних умовах. Творче використання цієї методики в процесі професійної підготовки сприятиме не тільки створенню психологічних умов для підвищення психологічної готовності, а й формуванню готовності до ризику, цілеспрямованості, впевненості, відповідальності, стресостійкості та підвищенню толерантності до невдач та невизначеності.
Посібник має значущість для практичних психологів, соціальних педагогів, педагогічних працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, курсантів, а також усіх, хто прагне стати психологічно готовим працівником в ситуаціях ризику.

Відділ організаційно-аналітичного забезпечення:
Відділ персоналу:
Центр науково-дослідної роботи:
(032) 233-32-40 +380 (67) 676 17 19

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД(0432) 61-15-68