Курсанти Університету проходять базовий курс розмінування на базі школи рятувальників у м.Вяйке-Марья Естонської Республіки

В рамках спільного проекту „Support to the Ukrainian Emergency Situations Service in establishment of the training system in the field of humanitarian demining“ між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки,  делегація нашого навчального закладу  бере участь у базовому курсі навчання фахівців у сфері гуманітарного розмінування.
    Захід такого спрямування проводиться вперше за участю нашого Університету і триватиме з  24 березня по 01 квітня 2017 року, на базі школи рятувальників у м. Вяйке-Марья Естонської Республіки. Учасниками тренінгу стали курсанти першого курсу, що навчаються за спеціальністю «Цивільна безпека» (спеціалізація «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт»), а також т.в.о. Начальника кафедри інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт, підполковник служби цивільного захисту Віктор Миколайович Ковальчук і викладач кафедри – лейтенант служби цивільного захисту Володимир Вікторович Нікітчин. Особливістю даного заходу є те, що увесь навчальний матеріал викладається згідно міжнародних стандартів гуманітарного розмінування IMAS.
   У перший день тренінгу делегація ознайомилась з системою рятувальної служби Естонської республіки та функціонуванням груп розмінування . Велику увагу естонськими колегами було приділено системі функціонування та порядок імплементації стандартів IMAS. Також розглянуто кваліфікаційні вимоги до саперів (рівні EOD1, EOD2, EOD3, EOD3+). Не менш важливим було вивчення питання теорії вибуху, його небезпеки та засоби захисту від небезпечних чинників вибуху .