Міжнародна науково-практична конференція FESE 2018

Міжнародна науково-практична конференція FESE 2018
7 листопада 2018 р. на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності стартувала міжнародна конференція FESE 2018 (Fire and Environmental Safety Engineering 2018). Співорганізаторами конференції виступають Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Головна школа пожежної служби Республіки Польща.
У конференції беруть участь понад 80 науковців та представників компаній, що займаються виробництвом обладнання для рятувальників. На конференції представлено провідні навчальні заклади України, Польщі та Казахстану, а також науково-виробничі підприємства України та Польщі. Мета конференції – обговорення різних аспектів інжинірингу пожежної та екологічної безпеки. Під терміном «інжиніринг» пожежної та екологічної безпеки розуміють технічні консультаційні послуги, пов'язані з розробкою і підготовкою до виробничого процесу, а також реалізацією продукції, спрямованої на забезпечення пожежної та екологічної безпеки.
Під час пленарних засідань та постерних сесій конференції обговорюються питання пожежної, техногенної та екологічної безпеки, а саме структура та властивості матеріалів з точки зору їхньої вогнестійкості та впливу на навколишнє середовище, моделювання горіння та вибухів, моделювання сценаріїв надзвичайних ситуацій та аварійно-рятувальних робіт, особливості транспортування та знешкодження небезпечних матеріалів, статистичні моделі та методи в галузі безпеки життєдіяльності та навколишнього середовища, механізми реагування на надзвичайні ситуації.
Організатори конференції успішно співпрацюють упродовж багатьох років. Взаємодія двох провідних навчальних закладів України та Польщі відбувається постійно і включає в себе обмін досвідом та спільні дії, спрямовані на оптимізацію механізмів міжнародної співпраці з метою розроблення та впровадження заходів пожежної безпеки. Щороку четверо кращих курсантів ЛДУ БЖД  навчаються та отримують спільні дипломи за освітньою програмою магістра – спеціальність «Пожежна безпека» – в рамках угоди між Головною школою пожежної служби Республіки Польща. Делегація від ЛДУ БЖД щорічно бере участь у міжнародних навчаннях рятувальників «ФЕНІКС», які проходять на базі Головної школи пожежної служби у Варшаві.