Співпраця між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки

Відповідно до двосторонньої Угоди про співпрацю між Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Естонською академією безпеки (м. Таллінн, Естонська республіка), в рамках міжнародного проекту «Support to the Ukrainian Emergency Situations Service in establishmen to the training system in the field of humanitarian demining» відбувся тренінг фахівців з гуманітарного розмінування. Цей захід відбувся 12-16 листопада 2018 року на базі центру розмінування Рятувального департаменту Естонії. Участь у заході взяло вісім курсантів другого курсу, які  проходять навчання за спеціальністю «Цивільна безпека» (спеціалізація «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт»), а також представники кафедри інженерного забезпечення, саперних  та піротехнічних робіт.
Тематика цього тренінгу була різносторонньою, а саме: знайомство української делегації із системою рятувальної служби Естонії та основними засадами, вимогами міжнародних стандартів з гуманітарного розмінування IMAS; теоретичні основи вибуху та особливості боєприпасів різного типу; ознайомлення з сучасними засобами індивідуального захисту від небезпек, пов’язаних з вибухом боєприпасів; вивчення та виготовлення різних типів зарядів для знищення боєприпасів; вивчення різних способів підриву; ознайомлення та робота з засобами пошуку, виявлення, транспортування вибухонебезпечних предметів (боєприпаси та саморобні вибухові пристрої). Фіналом тренінгу стало практичне заняття з проведенням вибухових робіт, де курсанти змогли усі теоретичні знання застосувати на практиці. Усі заняття проводили інструктори Центру розмінування Естонії.
Окрім того, начальник кафедри інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт, полковник служби цивільного захисту В.М. Ковальчук та викладач кафедри інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт, старший лейтенант служби цивільного захисту В.В. Нікітчин прочитали лекції для інструкторів центру розмінування Естонії, представникам Рятувального департаменту та Міністерства внутрішніх справ Естонії.
Цей етап не останній в проекті та передбачає наступні зустрічі задля навчання та обміну досвіду як курсантів, так і офіцерів, які займаються підготовкою фахівців для підрозділів розмінування.