Використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Наразі основним середовищем дистанційного навчання в Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності є «Віртуальний університет», який побудований на основі LMS Moodle та призначений для інформаційного супроводу освітнього процесу. Всі науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти незалежно від форми навчання зареєстровані в цьому середовищі.
За формування електронних навчальних курсів з дисциплін відповідають безпосередньо науково-педагогічні працівники, а технічний супровід забезпечує відділ  інформаційних технологій та технічного захисту інформації.
Викладачами розроблені календарні плани вивчення їхніх дисциплін, які постійно доводяться до відома здобувачів вищої освіти в групах, створених у програмах обміну миттєвими повідомленнями (Telegram, Viber, WhatsApp тощо) або через кураторів академічних груп.
Весь теоретичний матеріал, практичні завдання, тести, додаткові матеріали розміщені в структурі навчальних курсів «Віртуального університету». Видача та прийом завдань здійснюється також за допомогою цього освітнього ресурсу або через корпоративну електронну пошту науково-педагогічних працівників (@ubgd.lviv.ua).
Навчальні заняття та консультації також проводяться у режимі відеоконференц-зв’язку із використанням зовнішніх платформ, таких як Micrоsoft Teams, Zoom, Skype тощо. За допомогою щодо організації відеоконференцій кожен викладач може звернутись до відділу інформаційних технологій та технічного захисту інформації.
Крім того, адміністраторами «Віртуального університету» постійно розробляються відеоінструкції щодо тих чи інших питань роботи в зазначеному ресурсі.
Навчально-методичним центром та деканатами навчально-наукових інститутів організовано постійних моніторинг освітнього процесу та щотижневе звітування науково-педагогічних працівників і кураторів щодо виконання студентами індивідуальних навчальних планів.
Наразі триває активна підготовка до семестрового контролю здобувачів ступеня бакалавра випускного курсу, чия заліково-екзаменаційна сесія розпочнеться вже з 13 квітня. Оцінювання  знань здійснюватиметься електронним тестуванням та спілкуванням безпосередньо із викладачем за допомогою відеконференц-зв’язку.

Паралельно в Університеті тривають організаційні заходи, пов’язані із підготовкою до нового навчального року. Зокрема, працівники відділу з організації та забезпечення навчально-методичної роботи віддалено вносять в електронну базу навчальні плани для 2020 року набору, триває процес обговорення змін до освітніх програм, студенти ознайомлюються із змістом навчальних дисциплін, які будуть обирати у наступному навчальному році.
Так, в «Віртуальному університеті» створено тематичний розділ «Каталог вибіркових навчальних дисциплін», де розміщені анотації всіх дисциплін, доступних для обрання, а з 21 по 24 квітня здобувачам буде доступе онлайн опитування, за допомогою якого можна буде зафіксувати свій вибір.