Кафедра "Права та менеджменту у сфері цивільного захисту"

Діяльність колективу кафедри спрямована на формування особистості та підготовку висококваліфікованих фахівців для органів та підрозділів ДСНС України, формування їхніх інтелектуальних, вольових та комунікативних рис, які вони застосовуватимуть у повсякденному житті та подальшій професійній діяльності при проведенні невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і організації життєзабезпечення постраждалого населення, вирішення організаційних, технічних, інженерних задач із забезпеченням пожежної безпеки, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Кафедру засновано у 2001 р. як кафедру управління, правового забезпечення та дізнання. У 2012 р. у зв'язку із набуттям чинності нової редакції кримінально-процесуального кодексу, органи державного пожежного нагляду позбавлені права проводити дізнання у справах про пожежі і порушенні протипожежних правил, тому виникла необхідність у зміні назви кафедри, яку перейменовано на кафедру права та менеджменту у сфері цивільного захисту.
       Кафедру очолює кандидат юридичних наук, доцент Саміло Андрій Вікторович.

Основними напрямками роботи кафедри є вивчення правових, управлінських та економічних аспектів цивільної безпеки. Протягом останніх років спостерігається тенденція зростання популярності таких професій, як менеджер з продажу, менеджер з логістики, HR менеджер, кризовий менеджер, проектний менеджер. Базова освіта майбутнього керівника може бути будь-якою – економічною, технічною, філологічною, але вкрай важливе значення має формування його управлінської компетентності.
      Загальновідомо, що менеджери формують цілі організації, забезпечують її ресурсами, планують і здійснюють контроль, приймають рішення й організують діяльність. Особистість менеджера – це головний фактор забезпечення ефективного розвитку підприємства.
        Протоколом № 48/1 засідання Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 13 квітня 2017 р. було ухвалено рішення про Видачу ліцензії на освітню діяльність першого (бакалаврського) рівня Львівському державному університету безпеки життєдіяльності зі спеціальності 073 «Менеджмент» (спеціалізація «Менеджмент організацій та адміністрування»).
       Одночасно, на кафедрі здійснюється підготовка фахівців за освітнім ступенем магістр із згаданої спеціальності (спеціалізація «Управління проектами»).