У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувається підвищення кваліфікації практичних психологів ДСНС України

У період з 16 по 20 листопада 2020 року у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності на базі Інституту післядипломної освіти відбувається підвищення кваліфікації психологів, які працюють у пожежно-рятувальних підрозділах ДСНС України. Особливістю цього підвищення кваліфікації є те що, на виконання окремого доручення голови ДСНС (вих. В-175 від 26.10.2020 р.), воно проводиться дистанційно. У навчанні бере участь 31 психолог, серед яких практичні фахівці з різних областей України, зокрема й наші випускники, що працюють з людьми у складних життєвих, кризових ситуаціях.
Програмою навчань передбачено засвоєння теорії – цикл загальної підготовки із використанням лекційних матеріалів, які розміщені у навчальному середовищі «Віртуальний університет», та практичного – цикл професійної підготовки, що забезпечує комплексне підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності психологів. Заняття проводяться за допомогою платформи Microsoft Teams.
Під час теоретичної підготовки розглядаються питання нормативно-правового регулювання забезпечення психологічної допомоги учасникам АТО та ООС, а також працівникам, які перебували в екстремальних умовах; порядок отримання психологічної та психіатричної допомоги у закладах охорони здоров’я МВС України; система відбору та формування психологічної готовності працівників правоохоронних органів до виконання професійних обов’язків в екстремальних (бойових) умовах; психологічні особливості роботи з працівниками правоохоронних органів, які перебували в умовах вимушеної ізоляції.
У практичній частині навчання передбачені тренінгові заняття для  засвоєння психологами нових сучасних технік та вправ. Досвідчені працівники кафедри проведуть різнопланові тренінги, а саме: «Робота з внутрішніми конфліктами особистості за допомогою арт-терапевтичних технік (музикотерапія)» (доктор пс. наук Роксолана Сірко); «Тренiнг розвитку психологічних ресурсів особистостi  у складних життєвих обставинах» (доктор пс. наук Олена Кривопишина);«Біль втрати: батьки, які втратили дитину та дитина, яка втратила батьків» (кандидат пс.наук Олена Вавринів), присвячений  роботі з горем і відчуттям провини; «Пошук власних ресурсів» (кандидат пс.наук Оксана Стельмах) для розвитку навичок саморозуміння та реалізації своїх потреб; «Застосування символодраматичних та тілесних технік у діяльності психолога ДСНС» (Ксенія Березяк) із застосуванням глибинного підходу для роботи з травмою, стресом.
Ця програма підвищення кваліфікації сприятиме зростанню інтелектуальній мобільності, динамічній психологічної адаптації психологів під час здійснення психологічного супроводу персоналу ДСНС.