Наукове товариство

Плідно працює наукове товариство кафедри, в якому за участю курсантів та студентів здійснюється розробка та подальше патентування технічних засобів пожежогасіння, різні види підготовки пожежних рятувальників, проводиться дослідження ефективності проведення робіт в обмеженому просторі тощо. Розробляються натурні взірці, зокрема пожежних установок, які потім використовуються в навчальному процесі. Під керівництвом науково-педагогічного складу члени наукового товариства приймають активну участь в конкурсах наукових робіт, конференціях, симпозіумах.

Наукове товариство кафедра пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт

з/н
Напрямок роботи Прізвище, ім’я, по батькові виконавця, навчальна група Прізвище, ім’я, по батькові керівника

1. Підготовка пожежних-рятувальників, як складова реагування на НС Романик Б.А. – ПБ-32
Чигир А.О. – ЦБ-21
Лущ В.І.
2. Оптимізація роботи постового на посту безпеки Мухін В.В. – ПБ-43 Лазаренко О.В.
2. Гасіння лісових пожеж та торфополів Ніцай В.В. – ПБ-32 Сукач Р.Ю.
3. Гасіння пожеж на елеваторах Верхолюк Ю.С. – ПБ-42 Войтович Д.П.
3. Проведення аварійно-рятувальних робіт в обмеженому просторі Возна В.В. – ПБ-32 Великий Я.Б.
4. Дослідження впливу небезпечних факторів пожежогасіння на проведення аварійно-рятувальних робіт в обмеженому просторі Петрів Н.З. – ПБ-32 Великий Я.Б.
5. Дослідження модифікованих епоксіамінних композицій
Альфавітська Г.В. – ПБ-23
Павловська Д.Т. – ПБ-26

Пархоменко В.-П.О.
6. Дослідження дисперсності крапель води на зниження температури при пожежі. Слободян Д.В. – ПБ-31 Штангрет Н.О.

Учасник наукового товариства кафедри взяв участь у підсумковій науково-практичній конференції Конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та вищих військових навчальних закладів, що належать до сфери управління Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України. Свою роботу представив Владислав МУХІН з темою доповіді «Оптимізація роботи постового на посту безпеки шляхом розроблення мобільного додатку» (керівник роботи - професор кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, к.т.н., доцент Олександр ЛАЗАРЕНКО) За попередніми підсумками роботи наш здобувач посів призове місце у номінації «Тактико-спеціальна та службово-бойова підготовка».

ТакожМухін Владислав Віталійович був нагороджений дипломом ІІІ ступеня за участь у другому турі Конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України.

На кафедрі активно працює та розвивається конструкторсько-винахідницька діяльність, де науковці та винахідники кафедри сконструювали макет дверей для тренування курсантів та відпрацювання їх практичних навичок.

Курсанти наукового гуртка кафедри взяли участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020-2021 н.р. в дистанційному режимі. Магістри 5-го курсу представили свої роботи за темами "Гасіння відкритих складів лісоматеріалів лафетними стволами ПЛС-20 та ручними стволами РС-70 з насадками НРТ-20", «Аналіз пожежної небезпеки транспортних засобів на альтернативних джерелах енергії».

Крім того на кафедрі активно проводяться досліди на різну проблематику. У рамках виконання дисертаційної роботи на тему: "Підвищення пожежної безпеки матеріалів на основі епоксіамінних композицій модифікованих купрум(ІІ) гексафлуорсилікатом".