Екологи Університету провели вимірювання рівнів шуму

Екологи Університету провели вимірювання рівнів шуму
14 вересня викладачі кафедри екологічної безпеки Наталія ГРИНЧИШИН та Тарас ШУПЛАТ провели лабораторне заняття на тему «Дослідження рівнів транспортного шуму на міських вулицях» з навчальної дисципліни “Загальна екологія” зі здобувачами освітнього рівня бакалавр групи ЕК-21.
На занятті здобувачі проводили вимірювання рівнів шуму на різних категоріях міських вулиць, а саме: на вул. Клепарівській, вул. Єрошенка, на проспекті В. Чорновола та вул. Городоцькій (поблизу “Магнуса”). Вимірювання враховувало кількість смуг для руху автотранспорту та тип дорожнього покриття.
Отримані результати вимірів шуму здобувачі порівнювали із санітарними нормами допустимих рівнів акустичного навантаження на організм людини.
Окрім того, здобувачі ознайомились з інформацією про джерела шуму в міських екосистемах, їх типологію, ризики для здоров’я людини, роль зелених насаджень у зниженні рівня шуму.
Протягом заняття студенти проявили значний інтерес до цієї теми, освоїли методику проведення вимірів рівня шуму. Проведене заняття сформувало розуміння проблеми акустичного забруднення міста автотранспортом.