«Геніальна європейка та витончена українська душа»

«Геніальна європейка та витончена українська душа» — це все про Лесю Українку
150-чя якої цьогоріч відзначає вся Україна.

У світовій культурі є митці, що увібрали в себе вогонь душі народу, стали невід’ємною частиною його життя. Велика українська поетеса – Леся Українка – належить саме до таких. Геніальна дочка українського народу і в наш час близька і зрозуміла всім людям.
    Поетичні здібності Лариси Петрівни Косач-Квітки (Лесі Українки) виявилися дуже рано. Уже в 13 років її твори стали з’являтися в пресі. Цьому сприяло родинне оточення сім’ї Косачів, які підтримували тісні зв’язки з багатьма письменниками і діячами культури. Серед яких були М. Старицький, І. Франко, М. Коцюбинський, М. Лисенко, О. Кобилянська. Вже в перших творах письменниці відчуваються ознаки справжнього, глибокого таланту.
   Творчість Лесі Українки не втратила і дотепер свого художнього і суспільного звучання. Спадщина поетеси належить не тільки українському народові, вона займає поважне місце у скарбниці світової літератури. Леся Українка всім своїм життям та своїм літературним доробком довела світові, що ми, українці, маємо глибоку історію і гідні поваги не лише тому, що живемо в центрі Європи.