"Ковчег української культури..."

"Ковчег української культури..."
18 листопада в Університеті почала роботу Vl міжнародна конференція курсантів, студентів,  аспірантів та ад'юнктів  "Культура як феномен людського духу (багатогранність і наукове осмислення)".  Ця конференція має свою вже давню традицію і набула популярності серед студентської молоді, бо порушує проблеми , пов'язані з мовою і культурою, які набувають зараз безпекового значення і є категоріями стратегічними, бо від них у значній мірі залежить наша  державність.  Саме мова, як відомо, стала приводом (причини,  зрозуміло, більш глобальні) для початку агресії сусідньої держави проти України.
     На пленарному засіданні виступило 6 доповідачів.  У цікавих доповідях було акцентовано увагу на  важливих проблемах міждержавних діалогів України та Польщі (доп. Вознюк Оксани та Андрія Поцелуйка), на культурологічних проблемах сучасності (про це говорили курсантки Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного).  Дуже гарну доповідь  про проєкт "Один пояс, один шлях" - про співпрацю Китаю з іншими країнами, зокрема, з Україною,  виголосила аспірантка з Китаю Чу Чу.  На закінчення пленарного засідання курсантка нашого університету Альона Гриньова розповіла про чудовий мистецький проєкт "Ковчег - Україна", в якому представлено культурну спадщину України від найдавніших часів дотепер. Можна сказати,  що на нашій конференції піднято такі проблеми, що безсумнівно свідчать:  наша культура, як колись ковчег біблійного Ноя зберіг людський рід, збереже наш народ.
     Під час конференції працювали  чотири секції: "Мова і культура - головні ідентифікатори нації", "Українська культурно-національна складова світової цивілізації. Культура і війна", "Етичне й естетичне в культурі. Релігія як сфера культури", "Соціокультурний вимір науки. Інформаіцно-комунікативні технології як новітня форма існування культури". Всі доповіді супроводжувалися гарними презентаціями,  які  суттєво увиразнювали їх зміст. До участі в конференції за програмою зголосилися 82 доповідачі, на початку роботи приєдналися  103 учасники та слухачі, на секціях виступило 45 доповідачів. Сьогоднішній день конференції закінчився підведенням підсумків, під час яких було підкреслено надзвичайну активність учасників: усі хотіли виступати і декому навіть не вистачило часу. Керівники секцій відзначили також, що всі доповіді були глибокі, цікаві, стосувалися різних аспектів нашої  культури. Конференція показала, що наша молодь активно цікавиться своєю культурою і культурою інших народів, іноземні доповідачі підтвердили також дуже важливу думку про роль своєї, національної культури, для кожного народу. А загалом усі переконалися в справедливості феноменальної думки видатного українського філософа Сергія Кримського: "Культура розширює внутрішню безмежність людини"!