Представники ЛДУБЖД взяли участь у заключній конференції на тему «Забруднення довкілля звалищами твердих побутових відходів. Виклики і загрози для екологістики» на базі Головної школи державної пожежної служби у Варшаві

Сьогодні в рамках проєкту «Екологія - вдосконалення управління сміттєзвалищами у Львівській області» на базі Головної школи державної пожежної служби у Варшаві  пройшла заключна конференція на тему «Забруднення довкілля звалищами твердих побутових відходів. Виклики і загрози для екологістики». Відкрив конференцію перший проректор Університету Роман Ратушний, наголосивши на важливості знайомства з сучасними технологіями знешкодження побутових відходів та необхідності більш детального вивчення цієї теми як бази для збереження безпечного майбутнього.

У конференції також взяли участь директор інституту цивільного захисту проф. Василь Попович,  завідувач кафедри прикладної математики  доцент Мирослава Кусій, викладач кафедри екології Наталія Гоцій, приєднались також онлайн Ірина Кочмар, Павло Босак, ад’юнкти кафедри екології Роман Конанець, Катерина Король та ад’юнкт кафедри менеджменту Олег Ковальчук.

Мета заключної конференції полягає у висвітленні основних проблем та шляхів вирішення ситуації з твердими побутовими відходами, їх утилізацією та переробленням, розкритті комплексу екологічних та пожежних небезпек, які генерують сміттєзвалища. Також учасники конференції представили науково обгрунтовані напрацювання, спрямованні на підвищення рівня екологічної безпеки сміттєзвалищ та ревіталізації девастованих ландшафтів.

Під час конференції делегації Львівського державного університету безпеки життєдіяльності було передано новітнє лабораторне обладнання для здійснення науково-дослідних робіт в галузі екологічної безпеки. Таке сучасне обладнання суттєво підвищує потенціал сертифікованої лабораторії Університету для навчання студентів, курсантів та ад'юнктів і допомагає  виявленню  та  моніторингу  забруднення.
Багаторічна співпраця між Головною школою державної пожежної служби у Варшаві та Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності дає можливість переймати передовий досвід у сфері безпеки людини, впроваджувати інноваційні технології в освітній процес. За понад 10 років співпраці в рамках програми «Польська допомога» було реалізовано 16 міжнародних проєктів.