Слава Україні!
          Колеги, курсанти та студенти!
Сьогодні День Незалежності нашої країни.
Цьогоріч, у День Незалежності, упевнюємось, що це не дар, не випадковість, а результат неймовірних зусиль багатьох поколінь українців, які боролися і борються за нашу свободу та ідентичність. Уперше, за роки існування самостійної, суверенної України, ми відзначаємо цей день, захищаючи її незалежність, будучи у гострій стадії війни з окупантом.
Суверенітет України розділений порівну між усіма українцями. Понад 40 000 000 людей є не просто громадянами вільної країни, а й відповідальними за її цілісність і незалежність, які сьогодні потребують дуже високої ціни. Саме щоденна праця кожного наближає нас до перемоги: кожного, хто навчається за партою в аудиторії, хто читає курсантам та студентам лекцію, хто ремонтує дороги, здобуває кандидатський ступінь, гасить пожежі і розбирає завали, під кулями збирає хліб – усі ми захищаємо незалежність держави, бо у кожного з нас свій фронт.
Микола Міхновський у своїй «Самостійній Україні» у далекому 1900 році задекларував, якою була наша Держава, та якою має бути через століття! Про нашу українську соборність, про націоналізм як феномен «благочестивої відплати за кривду». Про «тяжіння» українців  один до одного в скрутні часи вже ходять легенди по всьому цивілізованому світі. А хоробрість наших воїнів, волонтерів, медиків, рятувальників та кожного в тилу викликає лише гордість. Гордість за те що ми українці. Я українець!
У цей переломний час, у дні визвольної борні українського народу, зичу усім нам кріпості духу, незламної віри у нашу Перемогу! Щодня ми наближаємо цей  момент, коли повернеться батько до доньки, син до матері, а чоловік до дружини.

З повагою
ректор                                                                               Мирослав КОВАЛЬ

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: