"Краща ланка ГДЗС": традиційно у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулись змагання

05 жовтня традиційно у  Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулися  змагання «На кращу ланку ГДЗС» серед навчальних взводів 3-го курсу Навчально-наукового інституту пожежної та техногенної безпеки. Організовували та проводили змагання науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт під керівництвом заступника начальника кафедри, полковника служби цивільного захисту Василя Луща. Заступник начальника Інституту пожежної та техногенної безпеки з навчально-наукової роботи Іван ПАСНАК відзначив важливість підготовки газодимозахисників щодо виконання завдань із рятування людей, гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Змагання проводили у два етапи. Перший етап – це теоретична частина, де команди протягом трьох хвилин давали відповіді на 10 теоретичних питань з дисципліни «Організація роботи в засобах індивідуального захисту органів дихання».
Другий етап був найцікавіший для учасників та присутніх вболівальників – це практичні вправи. На п’яти робочих місцях змагались команди (ланки ГДЗС по чотири газодимозахисники) на швидкість та правильність у таких вправах: виконання оперативної перевірки, в’язання подвійно-рятувальної петлі на потерпілому, силова вправа з переміщення автоколеса за допомогою кувалди на відстань 20 м, в’язання та закріплення рятувальної мотузки за конструкцію, підйом на висувних драбинах у вікно 3-го поверху навчальної башти двох газодимозахисників ланки ГДЗС: перший – з рукавною лінією та стволом, другий –підйомом двох рукавів діаметром 77 мм за допомогою мотузки у вікно 3-го поверху навчальної башти. Усі вправи виконували у захисних дихальних апаратах на стиснутому повітрі.
Заключним етапом стало оперативне розгортання відділення від автоцистерни та організації ланки ГДЗС. Ця вправа була так званим підсумком набутих знань за три роки навчання. Вона показує знання відділенням пожежно-технічного обладнання, виконання оперативної перевірки, порядку пошуку та рятування потерпілого та надання йому домедичної допомоги.
Відповідно до результатів перше місце посів взвод ПБ-31 (ланка № 1), друге місце - ПБ-32 (ланка №1), третє - ПБ-33 (ланка №1).

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: