У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся І-ий етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Сьогодні в ЛДУБЖД відбувся І-ий етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Курсанти та студенти нашого Університету писали творчу роботу, у якій розмірковували над тим, що надихає на боротьбу і дає нам зараз сили у визвольній війні за право на життя.
Зі вступним словом до учасників Конкурсу звернулася викладачка кафедри українознавства та міжкультурної комунікації Галина Хлипавка. Вона нагадала присутнім про державотворчу роль Тараса Шевченка, якого називають Батьком Нації. Саме він свого часу  повернув українцям історичну пам'ять та національну гідність. Силою свого слова («я на сторожі коло їх поставлю слово») Великий Тарас надихає на боротьбу нас і зараз, оприявнюючи себе часом в неочікуваний, але до мурах зворушливий спосіб, як-от у визволеній нашими бійцями Балаклії відомими словами:

Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

Перед написанням роботи учасники Конкурсу надихнулися сучасною музичною інтерпретацією «Заповіту» у виконанні Юрія Йосифовича. Композиція супроводжувалася відеорядом, який відображає реалії сучасної визвольної війни.
Зараз, як ніколи раніше, виконуємо «Заповіт» Тараса Шевченка – виборюємо своє законне право бути собою на своїй землі, у своїй державі: «І вражою злою кров'ю волю окропіте».
Волю «окропимо», ворога переможемо, бо з нами правда і підтримка світової спільноти. Наближаємо кожен на своєму місці той час, коли «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: