Представники Університету взяли участь в обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

10 грудня 2022 року представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (Аліна ЛИН (КН-11к) та Анастасія МИХАЙЛЕЦЬКА (ПС-11) взяли участь в обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбувся у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
До участі в Конкурсі наших учасників готувала старший викладач кафедри українознавства та міжкультурної комунікації Галина ХЛИПАВКА. На її думку, Конкурс імені Петра Яцика – знаковий, адже його засновник – перший меценат нової доби, який вкладав гроші у знання про Україну, коли це ще не було трендом. Він ще до незалежності України підтримував численні українознавчі наукові проєкти.
Петро Яцик був одним із меценатів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), «Енциклопедії українознавства», Центру досліджень історії України при Альбертському університеті (Канада), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті. Він заснував Міжнародний конкурс знавців української мови, спеціальний український відділ при Колумбійському університеті (США).
«У той час, коли держави не було, або тоді, коли держава не дбала про це, Петро Яцик, по суті, виконував її функції. Тобто, проводив свою гуманітарну політику і фінансував її. Йому не було важливо, щоб звучало його ім’я, головне – добра справа», – каже професор Українського католицького університету, історик Ярослав Грицак, який працює над проєктами, які підтримував меценат.
Петро Яцик хотів, щоб Михайло Грушевський «заговорив» у світі англійською мовою і пожертвував на проєкт 1 мільйон доларів.
«Гроші можна витратити й заробити знову, але рідко можна зробити те ж саме з хорошою репутацією», – наголошував Петро Яцик.
Особливо  актуально в наш драматичний час звучать такі слова Великого Українця: «Я думаю – як українець маю збудувати сам себе. Коли ми збудуємо себе як націю, то й досягнення наші, ракети, літаки, перейматимуть від нас. Я не хочу брати приклад з гіршого від себе, я беру приклад з ліпшого, і пробую бути ліпшим. Як українець я хочу бути ліпшим. Коли людина себе поліпшить, вона поліпшить долю свого народу. Це моє бажання, і тому я є такий, який є…»
Будуємо себе зараз як націю, відвойовуємо своє право бути господарями на своїй землі та продовжуємо важливу традицію проведення Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, бо якщо є мова – то є народ з правом на свою державу.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: