В Університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «МОВА – КОРДОН НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ»

Сьогодні у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «МОВА – КОРДОН НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ», приурочена Міжнародному дню рідної мови.

В обговоренні мовних питань, які гостро актуалізувала повномасштабна російсько-українська війна, взяли участь колеги з Національного університету «Львівська політехніка», Львівського державного університету внутрішніх справ, Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, Національного авіаційного університету, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Львівського національного університету імені Івана Франка, Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.

Були також учасники із закордону: Евеліна БАЛЛА та Єлизавета БАРАНЬ ділилися досвідом вивчення україністики в Ніредьгазькому університеті (Угорщина).

«Українська мова – духовна основа буття нації», «Омовлення ідей Дмитра Донцова як сила для життя суспільства», «Мова міста як соціолінгвістичний маркер мовної політики», «Мовні виклики: законодавче тло англіїзації» – ці та багато інших актуальних тем були предметом цікавого обговорення на пленарному та секційних засіданнях.

Особливе емоційне піднесення та справжню інтелектуальну насолоду подарувала своєю участю в Конференції відома громадська діячка, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» Ірина ФАРІОН.

Науковий захід став справжнім святом душі для однодумців, які разом тримають мовний фронт. Як зазначила у своїй доповіді Оксана МИКИТЮК (кандидат філологічних наук, доцент Національного університету «Львівська політехніка»), цитуючи Бодуена де Куртене, «МОВА – ПЕРШИЙ І ОСТАННІЙ БАСТІОН ДЕРЖАВИ». Філологи міцно тримають цей бастіон і дякують ЗСУ, що боронять нашу Державу. Разом переможемо!

Дата:

Вівторок, 21 Лютий, 2023 - 19:30