«Відновлення довкілля України внаслідок збройної агресії росії»: в Університеті відбулось засідання Круглого столу

17 березня у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулося засідання Круглого столу «Відновлення довкілля України внаслідок збройної агресії росії», мета якого було обговорення проблем негативного впливу, якого зазнало довкілля внаслідок збройної агресії росії, та його відновлення з урахуванням найкращих світових практик, а також завдання екологів щодо вирішення цих проблем.
Засідання круглого столу розпочалося вітальним словом т.в.о. проректора Університету з науково-дослідної роботи, д.т.н., професора Василя ПОПОВИЧА до учасників круглого столу. Також зі словами підтримки виступив доктор габілітований, професор, проректор з наукового розвитку Вищої школа освіти у спорті Єжи ТЕЛЯК (Республіка Польща). В активному обговорені взяли участь науково-педагогічні, ад’юнкти та здобувачі вищої освіти кафедри екологічної безпеки, представники нашого Університету, а також завідувач кафедри екології Львівського національного університету ім. Івана Франка, депутат Львівської обласної ради VIIІ скликання, к.б.н., доцент Звенислава МАМЧУР; начальник управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради Олександра СЛАДКОВА; завідувач кафедри екології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Степана Гжицького, д.с-г.н., професор Роман ПАРАНЯК; професор кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України, д.с-г.н., доцент Володимир КРАМАРЕЦЬ; доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України, к.с-г.н., доцент Ігор ШУКЕЛЬ; юрисконсульт, адвокат, заступник голови комітету земельного, аграрного та довкілевого права НААУ Софія ШУТЯК; доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, к.с-г.н., доцент Неля ЛУК’ЯНЧУК; доцент кафедри екології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького, к.с-г.н. Ніна ГРАДОВИЧ; доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету, к.б.н. Вікторія ОЛІФЕРЧУК; директор Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України, к.с-г.н. Наталія КЕНДЗЬОРА; доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України, к.с-г.н. Оксана ОЛЕЙНЮК-ПУХНЯК; асистент кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського національного аграрного університету Юлія СТРУТИНСЬКА; голова Ясінянської ОТГ Андрій ДЕЛЯТИНЧУК; начальник відділу цивільного захисту Ясінянської ОТГ Олександр ТУШЕР та ін.
На засіданні були розглянуті такі питання: проблеми та перспективи формування стратегії екологічної безпеки України; гуманітарні аспекти та міжнародна участь у відновленні України; негативний вплив на ґрунти внаслідок воєнних дій та їх рекультивація; юридична відповідальність за екологічні правопорушення під час воєнних дій; екосистеми, що зазнали негативного впливу внаслідок воєнних дій, та оцінювання їх стану; проблеми подолання негативного впливу воєнних дій на навколишнє природне середовище; забруднення підземних та поверхневих вод, негативний вплив на водойми внаслідок воєнних дій.
Дякуємо всім, хто долучився до обговорення та організації засідання круглого столу, адже збереження, відтворення та післявоєнне відновлення основних компонентів довкілля, виходячи з ідей Сталого розвитку ООН та Закону України «Про основні засади (стратегії) державної екологічної політики України на період до 2030 року», стане запорукою підвищення рівня екологічної безпеки України. За результатами засідання Круглого столу буде опубліковано збірник матеріалів.