Викладачі та студенти ЛДУ БЖД взяли участь у Лідерській академії «Let’s do it, Ukraine Leaders Academy»

20 та 21 травня  викладачі кафедри екологічної безпеки Катерина КОРОЛЬ та к.с.-г.н. Тарас ШУПЛАТ, разом із здобувачами вищої освіти Тетяною ПЕКАРЮК (ЕК-11), Діаною ПАВЛОВСЬКОЮ (ПБ-16с) та Ганною БОРОВИЦЬКОЮ (ЦЗ-13с)  взяли участь у Лідерській академії «Let’s do it, Ukraine Leaders Academy», навчанні для молодіжних лідерів, громадських активістів та всіх тих, хто дбає про розвиток та екосвідомість своїх громад, який був організований ГО «Let's do it Ukraine», ГО «Центр ініціативної молоді» та «Молодь Львівщини». Захід відбувався у коворкінговому центрі Futura Hub.
У межах програми академії було заслухано тренінг про сортування та upcycling & recycling від бренду  3,14BAN | ПІБАН,  відбулася низка цікавих панельних дискусій з представниками малого бізнесу, власниками сортувальних станцій, дискусія про екологічну політику та реформи, в якій взяли участь т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана ВІЙТИК та директор ЛКП «Зелене місто» Тарас КАЛУЖНИЙ.
Значна частина панельної дискусії була присвячена розгляду питань практичного застосування положень Закону України “Про управління відходами” (№2849-ІХ від 13.12.2022 р.), який набере чинності  09.07.2023 р. Цей закон визначає правові, організаційні, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшенню обсягів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативному впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей, запровадження розширеної відповідальності виробника та дотримання ієрархії управління відходами у відповідно до стандартів Європейського Союзу, які базуються на низці основоположних принципах: запобігання утворенню, «забруднювач платить», територіальної наближеності і формування конкурентного середовища у сфері управління відходами.
Окремо було порушено питання еколого-просвітницької діяльності серед населення, оскільки це важлива складова в механізмі оптимізації системи управління відходами в Україні.
Директор ЛКП «Зелене місто» Тарас КАЛУЖНИЙ розповів присутнім про стан реалізації проєкту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, функціонування міської станції компостування, яка здійснює збір та переробку органічних відходів та про поточний стан побудови у місті Львові інфраструктури сміттєпереробного заводу, на якому в перспективі щорічно буде перероблятись до 250 тисяч тонн відходів.
Цікавим та повчальним було навчання від президентки Всеукраїнського молодіжного руху «ГО Let’s do it, Ukraine» Юлії МАРХЕЛЬ, яка провела серію тренінгів для учасників, щоб допомогти застосувати свої екологічні знання на практиці.
Захід був надзвичайно корисним як для профільних фахівців, здобувачів вищої освіти різних вищих навчальних закладів міста Львова, так і для осіб, які є небайдужими до питання збереження довкілля і підвищення рівня екологічної безпеки Львівської області та України в цілому.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: