Василь Попович взяв участь в 4-тій Міжнародній конференції зі сталого майбутнього: екологічні, технологічні, соціальні та економічні питання (ICSF 2023)

Професор, д. т. н. Василь ПОПОВИЧ взяв участь у 4-тій Міжнародній конференції зі сталого майбутнього: екологічні, технологічні, соціальні та економічні питання (ICSF 2023), яка проходила 23-26 травня у м. Кривий Ріг. Організаторами конференції є провідні заклади вищої освіти України та інститути Національної академії наук України.
Міжнародна конференція зі сталого майбутнього: екологічні, технологічні, соціальні та економічні питання (ICSF) – це рецензована міжнародна конференція, яка є головним міждисциплінарним форумом для соціологів, біологів, інженерів і практиків, які представляють свої останні результати досліджень, ідеї, розробки та практичне застосування. ICSF займається внеском у всі аспекти сталого розвитку, зосередженого на перетині сталого розвитку, довкілля та технологій, а також їх наслідків для корпорацій, уряду, навчальних закладів, регіонів і суспільства як зараз, так і в майбутньому.
Доктор наук Василь Попович виступив із доповіддю «Environmental safety of soil genetic horizons in the impact zone of Lviv city landfill (Ukraine)», яка присвячена дослідженням генетичних ґрунтових горизонтів, які перебувають в зоні впливу сміттєзвалища мільйонного міста Львів. У процесі досліджень встановлено, що розподіл вмісту рухомих форм важких металів за профілем досліджуваних ґрунтів проявляється в поступовому зменшенні їх з глибиною. Найбільш забрудненим важкими металами виявився ґрунт, який знаходиться біля підніжжя сміттєзвалища (розріз №3). Також у цьому ґрунті виявлена найнижча життєдіяльність мікроміцетів. Загалом, всі ґрунти в зоні впливу сміттєзвалища характеризуються як дуже бідні за ступенем поширення мікроміцетів. Таксономічний склад міцеліальних грибів та еколого-біологічна характеристика виявлених видів свідчить про значне забруднення екосистеми побутовими відходами.
Матеріали учасників конференції будуть опубліковані у збірнику наукових праць, який індексується в міжнародній базі даних Scopus.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: