Ігор Кордіяка проїхав велосипедний ультрамарафон 800 км для підтримки українських пожежних

Учасники сьомого Благодійного веломарафону подолали понад 800 км на велосипедах та прибули до фінішу в м. Мальборк.  Проведення заходу організували польські вогнеборці для рятувальників з України.
Благодійна велоакція для України, організована вже в друге, є ідеєю пожежників зі Слупська, Вроцлава, Олави та Полковіце. Цього року маршрут пролягав із Варшави через Вармінсько-Мазурське воєводство до Мальборка. Група з 20 осіб, що складається з офіцерів Державної пожежної служби, а також чотирьох українців, вирушила в четвер (15 червня) перед Головною школою пожежної служби у Варшаві. У перший день велосипедисти проїхали 320 км, завершивши цей етап в Августові. У п’ятницю вранці (16 червня) вони вирушили з Августова, щоб подолати відстань 314 км до Ольштина. У суботу (17 червня) вирушили з Ольштина, щоб проїхати 197 км через Орнету, Бранево та Ельблонг до Мальборка.
На фініші, в замку Мальборк, учасників вітали, зокрема і Генеральний консул України в Гданську.
«Дуже дякую за цю чудову ініціативу. Сьомий випуск і другий присвячений допомозі пожежним з України. Ця допомога дійсно на вагу золота. Але я хочу, щоб наступне видання було не про війну, а про повоєнну Україну», – сказав Олександр Плодистий, генеральний консул у Гданську.
Насправді перші п’ять випусків були організовані пожежниками для осіб, які потребують лікування. Після початку війни в Україні ініціатори вирішили долати сотні кілометрів для пожежників із-за східного кордону.
«Без військової та гуманітарної допомоги Україні не вдасться перемогти. Ми повинні допомогти, щоб вона могла захиститися, відбити напади, а тепер повернути собі території, а також щоб люди в Україні, які там залишилися, могли жити відносно нормальним життям. Їм потрібна допомога з медикаментами, перев’язувальним матеріалом, а також із обладнанням, яке необхідне пожежникам. Як ви знаєте, був момент і є, що ми відправляли бронежилети, тому що їхні дії були пов’язані з тим, що можна було загинути від кулі, від бомби. І досі так», – сказав поморський воєвода Даріуш Дреліх.
Усі учасники дійшли до фінішу здорові, хоча були й складні моменти.
«Дякую за цю акцію, бо підтримати треба. Частину обладнання ми вже передали, зараз поїде ще помно від Державної пожежної служби та ДПС, але я бажаю, як і консул, щоб ми вже збирали гроші не на війну, а на відбудову після війни», – сказав супербриг Пьотр Соха, Поморський воєводський комендант ДФС у Гданську.
Під час проїзду учасники акції збирали переважно медичні товари (в основному перев’язувальні матеріали) та обладнання для рятувальних сумок, а також продукти харчування тривалого терміну зберігання. Незабаром все це потрапить до пожежників України.

Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання ЛДУБЖД: